No nyt kävi niin ikävästi, että erehdyin ottamaan kollikissani poikaystäväni autoon ja kissahan autoon lorotti lattian verhoiluun...Kuulemma haisee koko auto vaikka yritin sitä kloriitilla poistaa. Mikä paras aine/metodi kissanpissan hajun pois saamiseksi?
kissan virtsan haju pois
Elli71-
31193
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
on etikka! http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=102&conference=627&posting=22000000043357512 Muuten, onko kollisi kastroitu vai ei? Kastroimattoman kollin kusi haisee suunnilleen maailmanloppuun t. nimim. kolli kusi nahkahanskoille.
pois sohvatyynystä kuumalla pyykkipulveri vedellä.Pitää saada huuhdeltua pesuaine kunnolla pois.Voiko autosta istuimen irroittaa pois ja pestä,entä lattiamaton?Jos saa irti eikun ulos vaan ja kunnolla pesu- ja huuhtelu vettä mukaan.Tai olisko pyykin pesutupaa jossa voisi pestä ja kuivattaa penkin.
Mikäli on odotettavissa mahdollisia vahinkoja tulevaisuudessakin, on tarkoitukseen suunnitellun pesuaineen osto perusteltua: http://www.kattens.net/finland.htm Tätä löytyy yleensä lemmikkieläin kaupoista ja ainakin musti ja mirri liikkeissä on vakiotavaraa.