Mikä tekisi sinusta oikein onnellisen?
Hmmmm
joojajuu
91157
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
se, että rakastuisin tyttöystävääni. Rakastan häntä, mutta en ole koskaan ollut rakastunut häneen. Kuitenkaan täydellisen ihmisen luota ei halua lähteä pois. Itsekästä? Taitaa olla.
Rakastuminen on tunne, mutta rakastamisen varaan voi jo jotain rakentaa.
Oikein iso tukku euroja!
juomasta, valehtelemasta ja vieraissa käymästä olisin onnellinen.
ottanut?
Suolesta bongasin.
voisin peruuttaa läheisimmän ihmiseni sairastumisen ja kuoleman. Jos saisin hänet takaisin. Yleisellä tasolla kai jos ilmastonmuutos voitaisiin ainakin pysäyttää. Jos ruoka, vesi ym. voitaisiin jakaa tasaisesti kaikille eikä kukaan rikastuisi toisten kustannuksella.
Se että olisi jonkin syy elää. Tällä hetkellä tuntuu ettei millään ole merkitystä eikä tarkoitusta. Pitäisi olla jotakin mitä kohti kulkee. Nyt vain olen. Nauttikaa te joilla on toinen ihminen jonka kanssa mennä eteenpäin.
minut tekisi onnellisen? Tarkemmin ajatellen minähän olen onnellinen juuri tänään. Minulla on kaikki hyvin, olen terve, on oma kulta, työ ja koti. Se riittää minun onnellisuuteeni :)