Mie tahon viinaa

Äiti anto nimenkin yhen laulajan mukaan. Perkule.
2263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

suomen laki kieltää alkoholin myynnin ja välittämisen ala-ikäiselle. Ala-ikäinen (alle 18v) ei siis saa juoda alkoholijuomaa (koskee myös Rauli nimisiä). Siis jos olet alle 18, oletan 16 , sinun tulee odottaa se pari vuotta. Siihen saakka suosittelen sinua säästämään äitin antamia viikkorahoja säästöporsaaseen sekä harrastavan vaikkapa yleisurheilua.

Äänestä

Viinaa minäkin hinkusin tuossa iässä. Nyt tuntuu joskus että olisi ollut parempi kun ei olisi koskaan aloittanut...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rauli... kirjoitti:

Äiti anto nimenkin yhen laulajan mukaan. Perkule.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu