Kevätkumpu

millanen paikka kevätkumpu on asua?
41027
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kiva paikka on asustella.itse asuin kevarissa 7vuotta ja viihdyin todella.siin ostarilla kaikki tarpeelliset palvelut ja ei kaupunkiinkaan niin pitkä matka ole.

Äänestä
  • eli ei ole samanlainen paikka kuin Gammelbacka?

    Äänestä

  • muuttaakko? kirjoitti:

    eli ei ole samanlainen paikka kuin Gammelbacka?

    mielestä ei todellakaan oo samanlainen paikka ku kamppula.eli voin kyllä suositella sinne muuttamista.jos joskus itse muuttasin porvooseen takasin niin ehdottomasti kevariin :)

    Äänestä

Ei ole mitään valittamista, palvelut lähellä. Rauhallista, paljon ulkoilu mahdollisuuksia ja ystävällisiä ihmisiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


--- kirjoitti:

millanen paikka kevätkumpu on asua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu