huoneistohotelli Maistrali

matkaaja10

kesäkuussa olemme perheen kanssa kähdössä Protarakseen ja kyseiseen huoneistohotelliin. Millainen hotelli on, erityisesti kiinnostaa erillisten huviloiden taso? Siisteys?

2

519

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • käynyt.

      Olimme, kaksi aikuista ja neljä lasta, pari kesää sitten juuri Maistralin huvilassa pari viikkoa. Emme turhia odotelleet koska loma oli aika halpa, mutta yllätyimme poitiivisesti. Maistrali sijainti oli mukava, huvila-alueella, kylän hiljaisessa kolkassa, mutta kuitenkin kävelymatkan päässä kaikkialta. Lisäksi niemennokka oli tuulinen, joka oli erittäin tervetullutta kuumuuden takia. Rannalle ja kauppoihin kävelee parissa minuutissa. Huvilamajoitus oli ihanteellinen perheelliselle, sitä ympyröi terassi ja pieni piha, jossa lapset leikkivät päivittäin ja kirmasivat kilpaa paikallisten kissojen ja sisiliskojen kanssa. Huvila oli siisti ja tilava. Keittiöstä löytyi kaikki tarvitta. Ilman uunia ruoanlaitto on aina haasteellista, mutta mikrollakin pärjää. Huvilasssa oli siis keittiö ruokailutiloineen, josta ovi pihalle, olohuone, jossa varsinainen ulko-ovi, kaksi makkaria ja kylppäri. Säilytystilaa oli riittävästi. Pihaa ja huvilaa siivottiin päivittäin. Itse hotelli oli perustarpeisiin riittävä, siisti kahden-kolmen tähden kompleksi. Pidimme palloilukentästä, joka näytti aina olevan tyhjillään. Siellä tuli pelattua kaikenmaailman pallopelejä. Uima-allasalue oli laaja ja siisti. Hotellin toinen uima-allas oli täytetty sementillä, mutta onneksi ei näkynyt käytetettävälle uima-allasalueelle, vaan oli toisella puolella hotellia. Heti tämän alueen vieressä oli ihana meripoukama laitureineen, josta on kuva oppaissakin. Ainoa asia joka ympäristössä häiritsi oli roskaisuus. Itse hotellialue oli siisti, mutta yleisillä alueilla ei taideta pahemmin siivota. Protaras kylänä oli pienehkö, mutta ravintoloita ja kauppoja on riittävä määrä. Lapsille on pienen pieni huvipuisto. Liikuminen busseilla on helppoa ja halpaa. Maijoitus oli ehdottomasti rahansa arvoinen ja voin suositella mikäli ei odota siltä viiden tähden luksusta.

    • lomailija

      Oltiin tässä hotellissa viime syyskuussa ja pidimme tosi paljon sen rauhallisesta ja viihtyisästä ympäristöstä.Majoituimme ystäväperheemme kanssa omaan huvilaan jossa kolme makuuhuonetta,keittiö ja iso terassi.Tilaa siis riitti.Lasten uima-allas oli aika onneton ja isompikin allas suht pieni, mutta ranta ihan lähellä!!! Nauttikaa lomastanne.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      46
      7635
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      33
      4213
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      57
      3715
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      50
      3190
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      17
      2876
    6. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      65
      2561
    7. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      54
      2398
    8. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      51
      2388
    9. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      40
      2339
    10. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2286
    Aihe