huoneistohotelli Maistrali

matkaaja10

kesäkuussa olemme perheen kanssa kähdössä Protarakseen ja kyseiseen huoneistohotelliin. Millainen hotelli on, erityisesti kiinnostaa erillisten huviloiden taso? Siisteys?

2

532

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • käynyt.

      Olimme, kaksi aikuista ja neljä lasta, pari kesää sitten juuri Maistralin huvilassa pari viikkoa. Emme turhia odotelleet koska loma oli aika halpa, mutta yllätyimme poitiivisesti. Maistrali sijainti oli mukava, huvila-alueella, kylän hiljaisessa kolkassa, mutta kuitenkin kävelymatkan päässä kaikkialta. Lisäksi niemennokka oli tuulinen, joka oli erittäin tervetullutta kuumuuden takia. Rannalle ja kauppoihin kävelee parissa minuutissa. Huvilamajoitus oli ihanteellinen perheelliselle, sitä ympyröi terassi ja pieni piha, jossa lapset leikkivät päivittäin ja kirmasivat kilpaa paikallisten kissojen ja sisiliskojen kanssa. Huvila oli siisti ja tilava. Keittiöstä löytyi kaikki tarvitta. Ilman uunia ruoanlaitto on aina haasteellista, mutta mikrollakin pärjää. Huvilasssa oli siis keittiö ruokailutiloineen, josta ovi pihalle, olohuone, jossa varsinainen ulko-ovi, kaksi makkaria ja kylppäri. Säilytystilaa oli riittävästi. Pihaa ja huvilaa siivottiin päivittäin. Itse hotelli oli perustarpeisiin riittävä, siisti kahden-kolmen tähden kompleksi. Pidimme palloilukentästä, joka näytti aina olevan tyhjillään. Siellä tuli pelattua kaikenmaailman pallopelejä. Uima-allasalue oli laaja ja siisti. Hotellin toinen uima-allas oli täytetty sementillä, mutta onneksi ei näkynyt käytetettävälle uima-allasalueelle, vaan oli toisella puolella hotellia. Heti tämän alueen vieressä oli ihana meripoukama laitureineen, josta on kuva oppaissakin. Ainoa asia joka ympäristössä häiritsi oli roskaisuus. Itse hotellialue oli siisti, mutta yleisillä alueilla ei taideta pahemmin siivota. Protaras kylänä oli pienehkö, mutta ravintoloita ja kauppoja on riittävä määrä. Lapsille on pienen pieni huvipuisto. Liikuminen busseilla on helppoa ja halpaa. Maijoitus oli ehdottomasti rahansa arvoinen ja voin suositella mikäli ei odota siltä viiden tähden luksusta.

    • lomailija

      Oltiin tässä hotellissa viime syyskuussa ja pidimme tosi paljon sen rauhallisesta ja viihtyisästä ympäristöstä.Majoituimme ystäväperheemme kanssa omaan huvilaan jossa kolme makuuhuonetta,keittiö ja iso terassi.Tilaa siis riitti.Lasten uima-allas oli aika onneton ja isompikin allas suht pieni, mutta ranta ihan lähellä!!! Nauttikaa lomastanne.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      30
      2602
    2. Yksi kuoli nokkakolarissa

      Asiasta YLEn verkkosivuilla uutinen klo 23.02. Oliko itsemurha?
      Oulainen
      11
      1272
    3. Helvetistä ei ole paluuta

      Kun ihminen laskeutuu kuolleiden maailmaan, kauhujen valtakuntaan ja tuonelan ovet sulkeutuu kiinni, se on karu tunne ku
      Idän uskonnot
      333
      1012
    4. Mikä on kaivattusi ammatti

      entäpä sinun? 💶
      Ikävä
      45
      912
    5. Terveisiä vanhemmalle

      J-miehelle. Ehkä nähdään vielä 😉
      Ikävä
      45
      864
    6. Järjetön Topi-ilta

      Lisää tappiota konkurssipesälle. Miten voi olla mahdollidta , että annetaan järjestää tämä. Sorsakoski pyörii haudassaan
      Ähtäri
      20
      839
    7. Miksi nainen nukut huonosti

      Onko sulla jotakin huolia, vai jotakin miestäkö mietit? Vai tunnemaailmassako velloo? Ajatteletko koskaan minua? Paljo
      Ikävä
      61
      754
    8. Niin siinä Kävi

      Ettemme koskaan saaneet toisiamme
      Ikävä
      44
      730
    9. Halutaan toisiamme

      Mutta se on Salaisuus❤️
      Intohimo
      44
      726
    10. Jos olisit kaivattusi

      Kanssa kahdestaan samassa tilassa niin miten kävisi
      Ikävä
      46
      656
    Aihe