jumalan sana kortilla kun eivät halua osallistua neuvoksen järjestämään juhlajumalanpalvelukseen Suomussalmenkirkossa 28.06.2009 kello 10,00 Ps,olenko minä jo niin paatunut pappien mielestä ettei minulle enää jumalan sanaa suoda edes minun merkkipäivänä sukuni toimesta, "Rantaneuvos" Eero Seppänen Suomussalmi. Ps, taidan pitääkin itse juhlajumalanpalvelukseni toisessa uskontoyhteiskunnassa mutta missä, kerro se minulle niin harkitsen asiaa tarkasti.
Seppäs papeilla on
14
1740
Vastaukset
- kirkkooni
mukamas
- duoda
eikö ne seurakunnat toimi jumalanpalvelusten järjestäjinä? sinähän se epeli taijat olla kun itse niitä järjestelet
- kainuun ukko
Neuvos taitaa olla melkoinen sukujen kauhu, kun oman sukuseuran väkikin pakoilee. Taitaa sukuseuratyö mennä hukkaan kuin pässin työ ennen lampaiden tappamista.
ei ole sukunsa suosiossa, kukaan ei sen takia pidä minua Seppäsen sukuun kuuluvana,"Rantaneuvos" Eero Seppänen Suomussalmi.
- nyt rantis
jo pikkusen ruveta rauhottumaan.
sitä voisi ajatella aikaisintaan,jos en sitten jää kummittelemaan kuolemani jälkeenkin "Rantaneuvos" Eero Seppänen Suomussalmi.
- Konsta Pylkkänen
Mikä asiasta tekisi "juhlajumalanpalveluksen? Kuulutko kirkkoon? Samana päivänä on Suomussalmen seurakunnan järjestämä jumalanpalvelus, onko se peruttu?
Eero Seppänen tekee syntymäpäivästään itsensä näköisen syntymäpäivän ja vain jää nähtäväksi arvostaako sitä kukaan seurakunnassamme, esimerkki oman suvun papeista ei ainakaan sitä arvostusta ole minulle suonut. Vielä olen seurakunnan jäsen, vaikka seurakuntani ei ole minulle antanut kuin happamia se johtuu kaiketi siitä kun ne ole hyväksyneet minun erilaisuuttani olla yhtä aikaa heidän keskuudessa.
- kuukkeli ukko
Onko Suomessa ollut Seppäsiä piispoina?
ollut, mutta piispan apulaisena on ollut Suomussalais syntynen Arvi Seppänen Oulusta, jolloin hän toimi tuomiorovastina Oulussa.
- ihan ite
sullahan on sana hallussa joka tilanteessa
harkinnut saarnata itse, koska saarnoissa yleensä tuomitaan koko ihmiskunta synnissä eläjiksi,"Rantaneuvos" Eero Seppänen Suomussalmi. Ps,vielä on yksi toive saada rippi isäni saarnan pitäjäksi.
- popepaavi
rantaneuvos1 kirjoitti:
harkinnut saarnata itse, koska saarnoissa yleensä tuomitaan koko ihmiskunta synnissä eläjiksi,"Rantaneuvos" Eero Seppänen Suomussalmi. Ps,vielä on yksi toive saada rippi isäni saarnan pitäjäksi.
Neuvoksella on sana hallussa. Kyllä siinä muutama kesämessu menee kuin tyhjää vaan.
popepaavi kirjoitti:
Neuvoksella on sana hallussa. Kyllä siinä muutama kesämessu menee kuin tyhjää vaan.
neuvoksen mieleistä pappia niin mikä ettei, ainahan neuvos vastaa huonoa pappia, "Rantaneuvos" Eero Seppänen Suomussalmi
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741
