VR6

oisko kokemuksia kolmoskopan vr6 moottoreista/autosta,kannattaako ostaa?
91579
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat
  • mitä edellisessä.Kun mittari lähentelee 200t.,joku aamu kuuluu ropinaa ja illalla voi kuulua kolinaa.Sitten nostetaan mylly pois,uusitaan ketjunkiristäjä,3 hammaspyörää ja viedään kansi jollekki joka hakkaa venttilit suoriks. Koko lysti n.3500E. En kajoais.Ja sit vielä.Tätä hommaa ei joka nyrkkipaja tee.Ne ei osaa!!!

    Äänestä

Joka tapauksessa mieluummin VR6 kuin joku säälittävä 2-litrainen nelospuolimoottori!

Äänestä
  • "säälittävät nelarit" ovat nopeampia taloudellisempia ja varmempia kuin vr6 etenkin kun mennään uudempiin vuosikertiin.

    Äänestä

  • matti kirjoitti:

    "säälittävät nelarit" ovat nopeampia taloudellisempia ja varmempia kuin vr6 etenkin kun mennään uudempiin vuosikertiin.

    Kunhan ne finnit lähtee ja ikää tulee niin ei se nelonen enää niin säälittävä ole. Teinit on vaan niin ehdottomia joka asiassa.

    Äänestä

  • funtzaisin jos pistäisin centtejä kiinni vr6:seen.Varaosia ei löydy kun maahantuojalta ja uskomattomia hintoja.Esim. jäähdyttäjän yläletku 110e.Katalysaattori 830e asennus.

    Äänestä

  • pölö kirjoitti:

    funtzaisin jos pistäisin centtejä kiinni vr6:seen.Varaosia ei löydy kun maahantuojalta ja uskomattomia hintoja.Esim. jäähdyttäjän yläletku 110e.Katalysaattori 830e asennus.

    Ihan ookoo kone huollettuna niinku kaikki nykymoottorit. Itellä ollu vuoden päivät Saksasta tullut VR6 ja tyytyväinen oon ollu. Ei kolise eikä muutenkaan pidä mitään kummempia ääniä. Toimii niinku pitää ja vie mukavasti. Ja ainakin mä oon osia saanu ihan kiitettävästi, mistä ihmeestä te niitä yritätte kaivaa jos ei meinaa löytyy... ja ilmasix ei kai mihinkään autoon oo vielä osia saanu?

    Äänestä

Max tehnyt jakopään huollon? Ammattimieheltä menee 4 tuntia myllyn irroittamiseen,3t hajoittamiseen,4t takaisinlaitton.Ja mitäänhän ei saa ilmaiseksi!

Äänestä
  • Tiedossa toi jakopään kuvio vaikka en ookkaan joutunu itse siihen syventymään kun omassa autossa ei oo ääntelyä! Ja minkä ihmeen takia se mylly irrottaa ja purkaa pitäis??? Riittää ku ottaa laatikon irti ja vaihtaa laahaimet & ketjut jos tarvis niin vaatii...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hanski kirjoitti:

oisko kokemuksia kolmoskopan vr6 moottoreista/autosta,kannattaako ostaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu