suosituksia hyvästä ell-asemasta? Tarkoitan, lähinnä, että asioihin todella paneudutaan koirakohtaisesti ja että kuvat ovat heti niin hyvälaatuisia, että niiden pohjalta voidaan luotettavasti lausua. Kiitos.
Lonkka kuvat
etelä-pohjanmaalla
8616
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
käyty! http://www.skuti.com/
että hyvää palvelua on ollut, ja saa jo paikan päällä "alustavat" lausunnot. Toivottavasti ei ole liian kaukana!
Eipä lonkkakuvauksessa juuri mitään 'koirakohtaista' palvelua tarvita. Se on rutiinitoimenpide. Kuvauksen laadun vuoksi virheellisiä tuloksia harvemmin tulee, mutta silloin kun kyseessä on aivan rajatapaus niin totta kai kahden virallisen lausunnonantajan arvio voi heittää yhdellä pykälällä. Jos koiralla on huonot lonkat niin ei se "hyvä" kuva niistä parempia tee.
rauhoittavaa ylimäärä, se todettiin ihan reilusti jälkeenpäin, siksi mm. kysyin. Ymmärrän myös miten kuvien laatu vaikuttaa tulkintaan ja en halua koirani joutuvan "huonojen" kuvien vuoksi uusintakuvaan (esim. turhat rauhoitukset, lääkitys on aina riski, pienikin). Ymmärrän toki, että kaikkea voi sattua, mutta kun kyseessä on oma koirani, olen viimeisen päälle tarkka kaikessa missä vain voin. Kiitos. Onko suosituksia lisää?
viralliset lonkkakuvat ja kuvat ei kelpaa kennelliitolle niin silloin joutuu ottamaan uudet mutta ne ei maksa mitään tietenkään.
niitä haluaisi uudestaan mennä otattamaan huonon laadun vuoksi. Rauhoitus-lääkitys on aina riski elävälle olennolle. Plus kaikki vaiva ja tulosten odottelu uudestaan. Eikö kukaan muu osaa suositella mitään paikkaa?
Suositella voi, mutta se on vähän sama kuin antaisi suositusta lääkäristä nuhakuumeen hoitamiseksi. Rauhoituksen yhteydessä yliannostelu on erittäin harvinainen inhimillinen virhe, joka voi periaatteessa sattua kenelle tahansa. Eli on aina hyvä olla vastuuntuntoinen ja huolehtivainen, mutta tämän asian suhteen olet ehkä hieman ylihuolehtivainen. Valitse pieneläimiin erikoistunut eläinlääkäriasema/eläinklinikka. Etelä-Pohjanmaalla esim. Seinäjoelta kyllä löytyy.
että tuo tapaturma ystävälleni sattui ihan eri puolella maata. Tuota Seinäjokea olin jo vähän tutkaillutkin, siellä on ainakin näköjään pari paikkaa. Ja myönnän, olen äärimmäisen tarkka, kun koirastani on kyse.