Missä Riihimäellä on Kenkä Oscar liike?
Kenkäkauppa
14
6557
Vastaukset
- ollakaan...
Muistaakseni joskus oli Hämeenkadulla, mutta ei tietääkseni enää ole.
- ole ollut enää
muutamaan vuoteen.
- Kenkiä kaipaava
Ei ole ollut enää muutamaan vuoteen. Parhain kenkien ostospaikka on valitettavasti vain 2-3 kertaa vuodessa Riihimäellä käyvä "kiertävä kenkämyynti". Viimeksi olivat viime viikolla (entisissä Seppälän tiloissa. Kotimaisia kenkiä ja hinnat 20-40 euroa halvemmat kuin paikallisissa kenkäkaupoissa, ja mikä mukavinta kenkiä löytyi myös räpyläjaloille.
- Kysyvä ei tieltä eksy
Hei, jos syyskenkiä kaipaat, niin Kenkä-Oscar laajoine valikoimineen ja edullisine hintoineen löytyy kyllä Hämeenlinnasta, osoitteesta Lukiokatu 30. Toivottavasti matka ei ole liian pitkä.
- jonemies
no siinähän se ompi puputinkulmalla,elikkäs ihan keskellä kylää
- varoo pitää
Mitäs kerroit,kysyjä on tietenkin hyvinkäältä on ne senverran uteliaita
- Vanha Herra
no ei tasan ole koko kylässä, eikä kohta mitään muutakaan niillä nurkilla.
Paitsi pankki ja itse Puputti.- 54 + + + + + +
Ei kannata ostaa kiertävien ja tilapäisten myyjien kenkiä, ne ovat vanhaa varastoa, voivat olla huonosti säilytetty. Nykyään kengät tehdään niin, että vaikka kenkää ei ollenkaan käyttäisi niin pohja kuivuu, tulee liukkaaksi ja murtuu poikki. Kannattaa ostaa oikeasta kenkäkaupasta tuoreet kengät.
En ole kenkäkauppias, mutta olen kokenut tuon ilmiön kun olen eri perheen jäsenille hankkinut jalkineita.
Suomen olot ovat vaativia, kannattaa ostaa tuoretta. - huh,huh
ja sama näyteikkuna kesät talvet, vuodesta toiseen...
- umperto
54 + + + + + + kirjoitti:
Ei kannata ostaa kiertävien ja tilapäisten myyjien kenkiä, ne ovat vanhaa varastoa, voivat olla huonosti säilytetty. Nykyään kengät tehdään niin, että vaikka kenkää ei ollenkaan käyttäisi niin pohja kuivuu, tulee liukkaaksi ja murtuu poikki. Kannattaa ostaa oikeasta kenkäkaupasta tuoreet kengät.
En ole kenkäkauppias, mutta olen kokenut tuon ilmiön kun olen eri perheen jäsenille hankkinut jalkineita.
Suomen olot ovat vaativia, kannattaa ostaa tuoretta.tuoreet italialaiset vai kiinalaiset? Onko niissä parasta ennen päiväys jossain?
- 54 jne
umperto kirjoitti:
tuoreet italialaiset vai kiinalaiset? Onko niissä parasta ennen päiväys jossain?
Jaa, on hyvä varoittaa "kiinalaisistakin". Tyttöni osti yhdet sellaiset ja niissä oli niin kamala haju että koko huoneisto rupesi haisemaan. Vein takaisin kauppaan ja myyjä suostui vaihtamaan. "Kiinalaissa" kengissä voi olla myrkyllisiä aineita, jotka aiheuttavat mahdollisesti ihottumaa ja muuta, tiedossahan on hiljattain tapaus jossa kiinalaiset sohvat ja nojatuolit aiheuttivat vaikeaa ihotautia. TV:ssä näytettiin myös kuinka ulkomaisia tavararekkoja myrkytettiin vaarallisilla aineilla, ettei tavaroihin tulisi tuholaisia eikä homeita. Myrkkyjäämiä jää tuotteisiin.
Itse ostan perheelle aina kotimaisia, kun vaan mahdollista, ainakin kun on kyse talvijalkineista. Toisaalta juuri kesäjalkineita puetaan paljaisiin jalkoihin.
- Uusia aiheita pliis
Tämä taas näitä keväällä 2009 avattuja keskusteluita...
kuka näitä viitsii jatkuvasti nostaa esiin?- Anonyymi
Kengät kiinnostaa aina.
- Anonyymi
Keskuskadulla entisen pyöräliikkeen paikoilla. (Pääskytalo?)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.733614Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91971Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2251315- 1341186
- 1001063
- 1081036
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil681001- 60974
Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6965- 35876