asensin ko. ohjelman vista käyttöjärjestelmän koneeseen. nyt, liki joka kerta, kun avaan saapuvaa ja lähtevää postia, pitää kirjoittaa salasana. olen sen kyllä asennuksen yhteydessä jo antanut sekä ruksannut koneen muistettavaksi, vaan eipä tuo peijooni sitä muista. samoin avatessa tulee jokin virheilmoitus, kun sen poistaa, niin posti aukeaa. Mitähän minun pitäisi tehdä, että posti toimisi "sivistyneesti"?
ongelmia Microsoft Outlookin käytössä
3
423
Vastaukset
- juhakorkeapudas
"amoin avatessa tulee jokin virheilmoitus" Ja mikäköhän tuo virheilmoitus on?
- joukonjatke
Kiitos mielenkiinnostasi Tällainen viesti tulee !"Sähköpostipalvelin ei hyväksynyt kirjautumistasi. tarkista käyttäjänimesi ja salasanasi käyttäjätilin ominaisuuksista". Samalla näyttöön tulee tarkistettava kohta. Salasana pitää kirjoittaa aina uudestaan Outlookiin kirjautuessa.
- ruksia
joukonjatke kirjoitti:
Kiitos mielenkiinnostasi Tällainen viesti tulee !"Sähköpostipalvelin ei hyväksynyt kirjautumistasi. tarkista käyttäjänimesi ja salasanasi käyttäjätilin ominaisuuksista". Samalla näyttöön tulee tarkistettava kohta. Salasana pitää kirjoittaa aina uudestaan Outlookiin kirjautuessa.
kohdassa "palvelin edellyttää kirjautumista"-ei pitäisi olla että...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.2676248- 506130
Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?925794Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k405112Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?
Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️524804Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä
Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem2264148Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan
Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe43981- 1513666
Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes
Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!393242Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.283163