Voiko erektiohäiriölääkeistä saada eturauhaskipuja? Lääke toimii erinomaisesti, mutta hommien jälkeen tuntuu ilkeältä alavatsassa. Aiemmin olen sairastanut eturauhastulehduksen ja tunne on samantapainen, eli sellainen epämääräinen alavatsa"kipu" Pari vuotta sitten tutkittiin, eikä pitäisi olla mitään vakavampaa, mutta tympeä kärsiä näistäkin vaivoista. Kertoisitteko omia kokemuksia,tai mahdollisia apukeinoja? Kiitos!
Eturauhaskivut lääkkeistä?
junash68
2716
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
mutta vastaan että,eihän vaan eturauhanen ole tulehtunut koska itselläni oli taannoin vastaavat oudolta tuntuvat vatsavaivat sain silloin suppo lääkkeet joita tunkea takapuoleen iltaisin yks kappale oli reidet pirun kipeet ristiselkä samoin muutama päivä siin meni tota särkyä kärsiessä..pirullinen tuska.
6vkon kuuri tamsulosiinihydrokloridia,söin n.3vkoa ja helpotti.Tämän lääkkeen yksisivuvaikutus,ei tule siemensyöksyä,mut palautuu kyllä kun lopettaa kuurin.Noissa vaivoissa kannattaa kääntyä urologin puoleen.