Mitäs pitäis tehdä niille tunkille, jokka ensin laittaa kaikki rahansa riskisijoitukseen ja sitten kun kaikki on mennyttä niin vinkuvat paskat housuissa ja syyttelevät muita?
Minun mielestä tollasille apinoille ei pidä antaa muuta kuin nimet ja naamat lehtiin!
Eka vois laittaa tietty kunnolla turpaan, että oppivat puhumaan paskaa...
Paskanpuhuja tunkit
sivustaseuraaja
6690
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
mitähän se tunkki tarkottaa tässä?
kun nostetaan pyramidia ylös. Mitä enemmän pyramidi leviää, sitä enemmän tarvitaan tunkkeja (ts. rahoittajia).
neuvoa. Kohtuullista korvausta (400% tuotolla) vastaan Sepe neuvoo tunkkien käsittelyä. Muistithan mainita tunkeille että riskisijoittaminen ponziin tarkoittaa sitä, että jonain kauniina päivänä töpseli vedetään irti seinästä? Ja ettei sijoita enemmän, kuin on varaa antaa kusettajien taskuun?
Tässä yksi. Sponsoroin 12 henkilöä mukaan ja kerkesin tienata ihan mukavasti. Rahat pistin jo heti alkuun pikkuhiljaa ulkomaan pankkiin. Vein rahat tietysti käteisenä, että Suomen rikolliset viranomaiset eivät pääse niihin käsiksi. Joo muuten. Tuli juuri tieto, että sivut avataan oikeudenkäynnin jälkeen, mikäli sitä edes tulee. Piti mennä käräjille, mutta KRP:llä ei ollut mitään näyttöä rikollisesta toiminnasta, joten saivat lisäaikaa toukokuulle. MYÖ VUAN NAATITAAN JA NAARATELLAAN. KATTEELLISET SUOLIMUROT VIKISEVÄT, RÄKSYTTÄVÄT, MÄÄKIVÄT, KUIN LAMMASLAUMA TAI RAKKIKKOIRALAUMA. Olen iloinen, viisas ja kohtalaisen varakas WINCAPITALAINEN. HÄH..HÄH..HÄ.HÄ----RÄKÄ....RÄKÄ...RÄKÄ.... LUULISI OTTAVAN PATTIIN OIKEIN KUNNOLLA.
Äidin antamalla viikkorahallahan sinä vielä karkkia lauantaisin ostat.
"Eka vois laittaa tietty kunnolla turpaan, että oppivat puhumaan paskaa..." Kumma juttu, pitäisi sillä tavoin opettaa puhumaan paskaa. Siis näin: jumaliste, nyt alat puhumaan paskaa tai tulee taas tauluun. No, kai se olisi tärkeä taito. Tyhjään sijoittamisessa ainakin.