Loiste silmissään rakkaus sydämessään tuntein vilpittömin nainen naisellisin, minun elämään saapui yksinäisen elämään En sanonut sanallakaan kuinka hellyyttä kaipasinkaan nautin vaan ja iloitsin öisin pelkäsin, hänen lähtevän minut pimeyteen jättävän Hän tuli jäädäkseen ei poistunut luota miehen hiljaisen tuli luokseni asumaan sai minut avautumaan, kertomaan kuinka paljon häntä tarvitsenkaan
Hän tuli
14
796
Vastaukset
- Mysteriet
Noin minä aina olen kuvitellutkin suomalaisen mihen kirjoittavan... =) Todistit jotain kaunista!
- tomppa2006
...niin kovasti mukavasta palautteesta... En ole paljoa musalinkkejä laitellut, mutta eräs kappale on viime aikoina tullut usein mieleeni. Uskon sinunkin muistavan sen: http://www.youtube.com/watch?v=pFM9cKpPsp0
- padme_amidala
..on sinun tämänaamullisessa runossasi. Sinä tarvitset häntä, mutta varmaankin hän tarvitsee sinua vähintään yhtä paljon. Näin sanoo naisen logiikka tuosta hänen jäämisestään. Runosi on jälleen mietittyä sinunlaistasi tekstiä, josta aina pidän. Kiitokset sinulle tästä hyvästä lukuhetkestä : )
- tomppa2006
...pysähdyn hetkeksi miettimään naisen logiikkaa ja totean sen olevan arvaamattoman kaunis asia miehelle... Mies ilman naisen lämpöä on lehdetön puu. Sinun sanoissasi on lämpöä ja iloa, kiitos.
Ihailtavaa! "Hiljaisessa vedessä kalatki ui" Sielä sen aidon rakkauden ken vain, oven sydämeen saa - auki tomppa2006 *hymy* tätä lukiessa heräs sulosen sulosta ihan , kiitos..Liisa
- tomppa2006
...runoksi tätä kyhäelmääni tapailin... Ehkä toisaalta myös selitykseksi, kuinka tunteista puhuminen on niin vaikeaa. Suurkiitos sanoistasi.
Tässähän ihan herkistyy tänä aamuna näitä runoja lukiessa, toinen toistaan herkempää tekstiä, kaunista kaihoa ja rakkauden tunnustuksia, tunteet ovat pinnalla tässäkin runossa. Kaikkea hyvää ja kaunista jatkossakin. :)
- tomppa2006
...uskon kevään aikaan saavan kirjoittajissa näin auvoisia tunnelmia... Sydämellinen kiitos sinulle palautteesta.
..henkeäsalpaavan kaunis runo!
- tomppa2006
...voikaan palaute pysäyttää veren suonissa... Vilpitön kiitos.
- *MURUKULTA*
No, Murukulta se vain tässä. ;) En viivy kauaa, kun otaksun, että odottelet jotain aivan muuta. Eli sen verran penkkiä tässä kulutan, että sanasen runostasi vuodatan. Jaa, kahvia! Kiitos kiitos! Maistuuhan se, mikä ettei! *ryystis*.. Ja pullaakin...mmm...Ite tekemät? Vauhh! Hyvät on tarjoimet sulla! Niin tuosta runosta,,, No tuota jos minä nyt toisenkin,,Pullan,, juujuu, kahviahan sitä pitää sen kanssa. Tiktack! Kylläpäs tämä...Niin tuosta runostasi jos minä nyt sanon..((('pimmmpommm'))) Ovikello?! Voivoi,,, köhöm,,,Nyt on aika minun lähteä, mutta kiitos vieraanvaraisuudestasi ja runostasi kyllä sanoa vielä, että mukavasti sait tunnelman luotua. Tuosta toisesta säkeistöstä pidin, se jotenkin pompsati silmiini, .."En sanonut sanallakaan kuinka hellyyttä kaipasinkaan nautin vaan ja iloitsin öisin pelkäsin, hänen lähtevän minut pimeyteen jättävän".. *huoh* Kiitos Tomppa, tätä oli hieno lukea! :)
- tomppa2006
...tervetullut matalaan runomajaani... Samoista herkuista tunnut pitävän. Kahvi ja pulla on poikaa. Palautteesi saa minut niin hyvälle tuulelle, ettei tämä hymy katoa koko päivänä. Kiitos.
- Kyttäilijä
Ja kirjoitat kuin mies. En kerro enempää ajatuksiani, sillä palstalla on kaiken maailman kyyliä sormi valmiina ilmoita asiattomasta viestistä näppäimellä.
- Kaunista....
...Tekstiä kirjoittaa MIES=) Krisse tuijottaa silmät pyöreinä =)
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.815990Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3215414Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie484650Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3133665Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.12227Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1362122Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1011254- 7933
- 155825
- 52675