Missä on?

en ole löytänyt

Kyseessä Word 2007. Minulla on ollut helmikuun alusta tuo versio, sitä ennen Word 2003. Eilen kirjoitin ensimmästä kertaa kirjettä, johon tuli kolmaskin sivu. Olen aina katsonut "Näytä" 1 sivu 2 sivua. Olen vain tarkistanut , että kahdella sivulla se toinen alkaa suurinpiirtein samalta kohdalta kuin ensimmäinenkin sivu (ylätunnisteen jälkeen). 2003 versiossa niitä sai muistaakseni kuusikin yhtä aikaa näkyviin. Löysin kyllä jostakin samanlaisen kohdan kuin 2003 versiossa tämä on, mutta vaikka kuinka valitsin siitä 3 sivua, se näytti vain kaksi sivua. Miten näen ne 3 sivua samalla kertaa?

3

351

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oikeassa alanurkassa
      • vastauksesta

        varmaan toimiikin noin. Nyt kuitenkin huomasin, että sivuja onkin vain kaksi. Ilmeisesti olen jotenkin tuhonnut sen alkaneen kolmannen sivun. Se ei siis vielä ollut täysi, vasta aloitettu. Olen tainnut unohtaa tallentaa tai jotenkin muuten sekoillut. Täytyy katsoa kuinka käy kun kirjoitan sen kolmannen sivun (ja tallennan).


      • tarkistin!
        vastauksesta kirjoitti:

        varmaan toimiikin noin. Nyt kuitenkin huomasin, että sivuja onkin vain kaksi. Ilmeisesti olen jotenkin tuhonnut sen alkaneen kolmannen sivun. Se ei siis vielä ollut täysi, vasta aloitettu. Olen tainnut unohtaa tallentaa tai jotenkin muuten sekoillut. Täytyy katsoa kuinka käy kun kirjoitan sen kolmannen sivun (ja tallennan).

        Olin laittanut sen toisen sivun ensimmäisen sivun kanssa samaan kohtaan alkavaksi. Jolloin siis tuli kolmas sivu. Mutta nyt se toinen sivu alkaa ihan ylhäältä, siksi se kolmas sivu on hävinnyt. Joten en siis ollut tallentanut, koska on päässyt "liikahtamaan". Olipa vielä ottanut rivejä ensimmäiseltä sivulta. Taitaapa olla aika tarkkaa hommaa! No, äkkiähän sen saa muutettua, kun ei ole vielä tulostettukaan!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot

      Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent
      Maailman menoa
      34
      2578
    2. Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa

      Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks
      Maailman menoa
      169
      2559
    3. Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?

      Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär
      Maailman menoa
      56
      1813
    4. En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia

      Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis
      Maailman menoa
      102
      1477
    5. Kuka tekee näitä aloituksia

      jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa
      Ikävä
      28
      1245
    6. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      183
      1169
    7. viikonloppu lähestyy

      ja tiiän sen jo valmiiks et en pysty olee selvinpäin. oisitpa kieltämässä ja rauhoittamassa minua. en tiedä olisiko sinu
      Ikävä
      12
      880
    8. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      61
      852
    9. Ei rakennuslupaa

      Eihän hyvinvointitalon työmaalla tehdä luvattomia ja keskeytettyjä töitä pimeyden turvin?
      Pyhäjärvi
      83
      831
    10. Tuleeko meistä

      Koskaan mitään vai ei? Mitä luulet/uskot?
      Ikävä
      60
      731
    Aihe