MOT ohjelmaan puututtava

0lli

Nyt meni kyllä MOT-ohjelma liian pitkälle puuttuessaaan ay-liikkeen rahansiirtoihin. Vaarallisilla vesillä ollaan! Ei ole pitkää harppausta enää siihen, että ensi viikolla vihjailtaisiin yritysten valuttavan varojaan kokoomukselle ja sen ehdokkaille! HUI! Jos semmoista ruvetaan kaivelemaan, niin sitten ollaan jo rapauttamassa suomalaisen yhteiskunnan kivijalkaa. Kyllä näin on, että aiheet on lopussa! Kohta meitä ei pelasta mikään Ari Korholan kuusi (6) osaiselta tutkimussarjalta, jossa selvitetään että viidennessä kerroksessa asuvat käyttävät enemmän hissiä kuin kakkoskerroksessa asuvat.

3

976

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hyvä että

      minusta on ihan hyvä, että MOT toi jälleen asian esille, jota kukaan muu ei osannut/uskaltanut. ei ole ääsdeepeellä puhtaat jauhot pussissa, se on tiedetty aina. sekoomuksen saama korruptio ois myös mukava tuoda julki.

      • auki ja julki!

        Kun kerran vasemmistoa aina kaivellaan niin tasapuolisuuden vuoksi PITÄÄ SAADA myös Kepun ja Kokoomuksen sekä muun oikeiston tilit auki ja julkisuuteen se mitä kaikkea ovat saaneet yrityksiltä tukia!


    • sitten

      kohteena kuka poliitikko tai mikä puolue tahansa, tuollaiset rahoitukset on saatettava julkisuuteen. Tässä tapauksessa isoin asia lienee.. ei niinkään puoluetuki, vaan se että AY-liikkeen keräämät jäsenmaksut menevätkin puolueelle sen sijaankun ne menisivät ay-toimintaan, niinkuin on tarkoitus. Kaikki tuo raha on pois ay-liikkeen rahoituksesta mm. ansisidonnaisten työttömyyskorvausten, (työ)lakipalveluiden, ay-asiamiesten yms rahoista, joita varten maksuja maksetaan. Se on erona myöskin esim. kokoomuksen mahdollisesti ja todennäköisesti saamiin tukiin EK:n puolelta. Jokainenhan saa tehdä OMILLA rahoillaan mitä tahtoo, mutta Yhteiset rahat on oltava vielä tarkemmassa syynissä. AY rahat lienee ns. yhteisiä jasenten rahoja, aivan kuten ovat verovarat kansan yhteisiä rahoja..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      40
      2506
    2. Olen aivan hajalla yhden

      Naisen takia😞
      Ikävä
      52
      946
    3. Olen pahoillani kun olen satuttanut

      Välillä kiukuttaa paljon.
      Ikävä
      62
      866
    4. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      52
      750
    5. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      227
      733
    6. T.h tuomio

      Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin
      Suomussalmi
      10
      654
    7. Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä

      Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne
      Ikävä
      81
      607
    8. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      49
      604
    9. Miten sä jaksat

      Pitää susta huolen.
      Ikävä
      65
      593
    10. Mitä oikeasti haluat?

      🥹
      Ikävä
      47
      587
    Aihe