Miten on?

Monenkos asukkaan / hallituksen jäsenen nimi tarvitaan jotta saa huomautuksen / varoituksen isännöitsijältä? Kummallista että seinänaapurit eivät ole koskaan kuulleet häiritsevää meteliä asunnostamme, mutta ylämummot nähtävästi kyllä.. Taidanpa tehdä ilmoituksen perättömistä syytteistä.. Ei kaikkea kannata tosiaankaan heti, jos ollenkaan, niellä!!
3491
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mummot tekee yllättävän helposti valituksia. mun mielestä varoituksessa pitää näkyä tarkka kellonaika sekä syy varoitukseen.Eikä siihen tarvitse kuin yksi ihminen.Yllättävää kyllä meidän naapurille ei kukaa anna varotusta vaikka ryyppää ja mellastaa..pitää vissii ite ruveta hommii ku työt kärsii unen vähyyden taki.Ja aina kannattaa nois varotushommis ottaa yhteyttä isännöitijään ja pyytää/antaa tarkka selvitys.

Äänestä

mulla kans hullut naapurit..olen joutunut silmätikuksi, koska ilmeisesti olen ainoa edes hieman nuorempi tässä rapussa asuva..itse yritän tervehtiä hymyilemällä pihalla näitä mummoja ja sitten saankin kuulla, kuinka taas tiskasin viisi yli kymmenen illalla, kuinka poikaystäväni puhui taas liian lujaa kännykkään ja kuinka yökylässä oleva siskoni nauroi liian suureen ääneen hiljaisuuden jo laskeuduttua...puhumattakaan siitä, kuinka joskus tulen kotiin Baarista vasta klo 3:55, saatan jopa kulkea tällöin käytävässä kovaäänisillä korkkareillani...kerran on jopa tullut kirjallinen varoitus tästä minun naapureitani häiritsevästä käyttäytymistäni...

Äänestä
  • Joo ei muutakuin vastaiskuun turhasta valittelijoita kohtaan. Kuuluuhan sitä ääniä "mummoiltakin".. Ja kirjallista vastinetta vaan takas, plus niiltä naapureilta nimiä jotka ei "meteliä" kuule..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Älyllinen elämä sallittu kirjoitti:

Monenkos asukkaan / hallituksen jäsenen nimi tarvitaan jotta saa huomautuksen / varoituksen isännöitsijältä? Kummallista että seinänaapurit eivät ole koskaan kuulleet häiritsevää meteliä asunnostamme, mutta ylämummot nähtävästi kyllä.. Taidanpa tehdä ilmoituksen perättömistä syytteistä.. Ei kaikkea kannata tosiaankaan heti, jos ollenkaan, niellä!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu