Mite poju nyt näin heikosti?

ijfewjidjdkdkdkoaokokas

Kekekin ylisti ennen kauden alkua, että Kimi on paremmassa kunnossa kuin koskaan, on treenannut niin kovaa että on laihtunut ym... Nyt kuitenkin tuloskunto on surkea..silloin kun menee hyvin niin Kimi on hyvä, kun taas menee huonosti niin auto on huono :) Jotkun pellet edelleen väittää että autolla ajaminen on urheilua :)

8

440

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kimi fani

      muilla voi vielä mennä tosi pahasti mönkään, vielä on useampi kisa jäljellä. Kuskissa ei varmaan ole mitään heikkouksia. Ei kannata kuin kannustaa:-)

    • turopetteri

      mm. nigell mansell (aika läskissä kunnossa) pärjäsi

    • ykspelle

      autourheilua silloin kun sitä ajetaan numero kyljessä suljetulla radalla. Enemmän olisi perusteltua kysyä onko snooker ym samankaltaiset nojailut urheilua. Eurosportin mielestä ainakin koska ei sieltä paljon muuta nykyisin tulekaan.

    • ajamassa

      ...vaikka kartingia ihan siellä lähimmällä radalla 2X15 min. putkeen. Kysy sitten, että onko autolla-ajaminen urheilua. Tietysti vastusta pitäisi olla ko. tapahtumaan...

      • gggggbgxfxfxgn

        kartingia kymmeniä kertoja. Joka kerran jälkeen olen todennut että urheilua tämä ei voi olla. Jos joku siinä rasittuu, niin täytyy olla erittäin huonossa kunnossa. Sinänsä kartingin ajaminen on todella hauskaa, mutta ei todellakaan voi puhua urheilusta!!! Sama pätee formuloihin..Kimi ei tunnetusti harrasta mitään oikeaa urheilua ja voitti maestaruuden (tallimääräyksellä) Heikki on taas jonkinlaisessa kunnossa (maraton 3.38/-07). Voidaan kuitenkin kysyä onko Heikki huippukunnossa? 65v. naiset juoksee maratonin kovempaa kuin Heikki :)


      • Kimittäjä_
        gggggbgxfxfxgn kirjoitti:

        kartingia kymmeniä kertoja. Joka kerran jälkeen olen todennut että urheilua tämä ei voi olla. Jos joku siinä rasittuu, niin täytyy olla erittäin huonossa kunnossa. Sinänsä kartingin ajaminen on todella hauskaa, mutta ei todellakaan voi puhua urheilusta!!! Sama pätee formuloihin..Kimi ei tunnetusti harrasta mitään oikeaa urheilua ja voitti maestaruuden (tallimääräyksellä) Heikki on taas jonkinlaisessa kunnossa (maraton 3.38/-07). Voidaan kuitenkin kysyä onko Heikki huippukunnossa? 65v. naiset juoksee maratonin kovempaa kuin Heikki :)

        Nomut Hei... noi pojat on keskenkasvusia nulikoita. Alle 150 cm ja laihuudeltaan vetävät vertoja mäkihyppääjille. Mitä tollaset teinit nyt ylipäätään tietää urheilusta ja liikunnasta? Pojat on poikia.... aikamiehiksi noi raukat ei taida kasvaa koskaan.


    • deffertth

      Vain hurrifitta voi kirjoittaa kuin sää! Isänmaan petturi hirteen!

    • valvoo

          Suomi rasistiset ja Ruotsin viasat julkkisjuontajat Janne Blomqvist ja exp. Eje Elg keskustelivat Nico Rosbergistä!EE: Nico on saksalainen kuski.JB:Joo hänellä on kai joku tuttu suomessa ja tietysti ruotsissa.EE:minä meinaan että Nicolla on saksalainen passi.JB:hänellä on myös suomalainen passi.EE:IHAN SAMAA PASKAA!11111    

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      237
      6630
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      52
      4686
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      100
      4441
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      7
      4229
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      39
      3733
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      117
      3628
    7. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      68
      3606
    8. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      23
      3511
    9. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      71
      3283
    10. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

      Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
      Maailman menoa
      53
      2425
    Aihe