sanottavaa, oltiin koko perheen voimin pääsiäistä viettämässä, mutta paikkahan olikin täynnä pelkkiä remuporukoita kännäämässä!? ei ollut kovinkaan mukavaa kun kaljapullot lentelee pitkin ja poikin ja osalla ihmisistä roikkui housut miten sattuu yms.
rinteessä oli ruuhkaa ja aika harvakseltaan oli rinnemiehiä jotka olisivat antaneet hissikapuloita aloittelijoille ja sitämyöten jonotkin kasvoivat isoiksi.
miksi siis jäädä roikkumaan "kännibaariin" kun rukalta lappiin on matkaa vain porokusema?
rukasta ei ole oikeastaan
mitään hyvää
4658
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Siellä ylempänä Lapissa niitä remuporukoita ei ole. BUAAHHH!!!!
ei ole nyppylöitä soramontussa?
Siellä ei ole remuporukoita, meidän työpaikat l-pos käyttävät ja suosivat, on siis lapsia runsaasti ja Suomen runsaslumisin alue. Näiden suurten laskettelukeskusten on pakko satsata juhlijoihin ja firma-/ay-porukoihin, koska lapsiperheet ei ravintoloita elätä iltaisin ja tuskin päivisinkään. Hyvä niin - jokainen valitkoon mielensä mukaan.
ei pelitä mikään, lappiin vaan jos haluaa kunnon rinteille ja mestoille!