Eli olen kesällä, toukokuun tienoilla Egyptiin menossa, majoitus jo tiedossa ja ilmainen (kaverin luo).
Nyt olen kuitenkin kauhulla katsellut lentojen hintoja :o "halvat lennot" alkaa siitä 900eurosta. Ja viimeksi kun Egyptissä olin, ei edes pakettiloma maksanut niin paljoa.
Apuja.:s
Halvimmat lennot Hurghadaan
uusavuton(;
81521
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
pakettimatka, sano kaverilles, ostin kun halavalla sain. Laita hotla vuokralle, jos asut ilmaisessa kaverin kämpässä.Tässä minun apuni, jos tämä ei kelpaa niin, kannan laukkusi koneseen, ja HUOM ilman tippiä.
Minäkin haluaisin edullisen lennon Egyptiin kesän aikana, mutta toivottomalta näyttää. Miksei matkatoimistot tee sinne kesällä matkoja, kun tekevät esim. Turkkiin, Espanjaan tai Kreikkaan....
Olet katsonut kaikki matkatoimistot ( http://tehostajat.com/start/index.php/matkatoimistot/ )? Jos ei löydy, suosittelen trax.comin käyttöä. Voi päästä halvalla esim. lentämällä ensin saksaan tai englantiin ja sieltä egyptiin.
Kokeile www.apollo.se sivustoa, sieltä löytyy lentoja Tukhomasta mm Hurghadaan. Toinen mahdollisuus on air baltic, se lentää Riiasta käsin
netissä useita hakukoneita jolla voi hakea edullisimman lennon hki-kairo ja kairosta noin 500 egyptin puntaa on noin 50e hurghadaan/luxoriin sharmiin.näin pääsee edullisimmin koska suomesta ei lomalentoja kesällä tehdä egyptiin toinen vaihtoehto on lentää suomesta esim.espanjaan ja sieltä sitten egyptiin mutta itse lentäisin suoraan kairoon.
lentämällä itäeurooppalaisella lentoyhtiöllä ensin Kairoon ja sieltä kotimaanlennolla Hurghadaan. Itselläni kun ei ole kiinnostusta Hurghadaa kohtaan, niin en nyt jaksa muistaa mitä tuttavani maksoi (sen verran muistan, että hinta ei kuitenkaan ollut mitenkään päätä huimaava) lentäessään sinne reittiä H:ki-Praha-Kairo-Hurghada - lentoyhtiöoli muistaakseni Malev.
Itse olen sunnutaina lähdössä ja oman matkani varasin ebookers:ilta. Sieltä löytyvät useimmiten halvimmat lennot. Kannattaa myös tarkistaa area ja jos löytyy luottokortti niin lufthansan sivut. Lennot siis todennäisesti menevät Kairoon, mutta sieltä voi ottaa jatkolennon Hurghadaan joka maksaa noin 65e.
Itse olen lähdössä uusinta reissulle Hurghadaan toukokuussa Ruotsin kautta. Pelkät lennot hintaan 311 euroa :) Ilmainen majoitus paikan päällä. Koitas googlata äkkilähdöt ruotsista. Sillä löytyy sivusto jossa monet matkatoimistot!!