Missä vika

Case 685xl -88.Missä vika kun neliveto ei lähde päältä pois.
41733
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

sakara mallinen kytkin voi olla sakarat hiukan vääntyneet tai sitten vivustossa vääntymiä/jumitusta

Äänestä

Todennäköisesti sulakerasiassa. Itsellä kävi joskus talvipakkasella 885:ssä samoin . Menin irroitellen kaikki sulakkeet ja voitelin yleisöljyllä (huom! EI ruosteenirroitinta!) ja toimi taas

Äänestä

toimii jousipainotteisesti aina kun hydaalitoiminen kytkin ei sitä neliveto linjasta irroita. Se pitää siis kytkeä sähköllä pois päältä. Jos sähköä ei tule nelivedon kytkimeen on aina päällä.

Äänestä

Kiitos tiedoista ja asiasta kiinostuneille.Sähköpuolelta löyty vika,silmämääräsesti sulake näytti ehjältä mutta siinä se vika oli.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Case 685xl kirjoitti:

Case 685xl -88.Missä vika kun neliveto ei lähde päältä pois.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu