pohjoisen saksan huvipuistot

aaaaaaaa

Voisiko joku ystävällisesti ilmoitella pohjoisen saksan huvipuistoja lähikaupungin ja vaikka vielä netti-linkin vielä.Suositukset myös tervetulleita. 3 tenavan kanssa kesällä lähtöön !! Kiitos vastanneille !!

10

5070

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • Raibe

        Komentti tähän Heide-Parkkiin. Hyvä, siisti ja mukava paikka, kannattaa tosiaan mennä. Sinne pääsee oikein näppärästi bussilla Hampurista. Matka kestää muistaakseni n. 1 tunnin, eikä ole parkkeerausongelmia (tosin parkkipaikkoja kyllä puiston alueella riittää...).


      • popikoira
        Raibe kirjoitti:

        Komentti tähän Heide-Parkkiin. Hyvä, siisti ja mukava paikka, kannattaa tosiaan mennä. Sinne pääsee oikein näppärästi bussilla Hampurista. Matka kestää muistaakseni n. 1 tunnin, eikä ole parkkeerausongelmia (tosin parkkipaikkoja kyllä puiston alueella riittää...).

        heide-parkkiin oon äitin isäpuolen ja velipuolen kaa menos kesällä joten minkä lainen paikka se on?


    • raibe

      Kannattaa käydä tutustumassa Hansaparkiin (www.hansapark.de). Travemündestä pohjoiseen kohti Neustadtia. Sierksdorfissa on tämä huvipuisto. Ja siinä vieressä on hotelli, josta voi vuokrata perhehuoneita. Suosittelen. Mainio paikka on myös toisessa viestissä jo mainittu Heidepark. Mukavaa reissua.

    • huvipuistoa

      Soltausta löytyy Heide-park: http://www2.heide-park.de/index.php?id=175&L=2 Lübeckin pohjoispuolelta löytyy Hansapark: http://www.hansapark.de/ Kävin viime kesänä Heide-parkissa 7v tyttären kanssa ja paikka oli kyllä mukava kokemus molemmille. Pidimme tukikohtaa Soltaun ja lähellä kiertelimme lähiseudun kohteita vuokra-autolla. Näitä oli Walsoroden lintupuisto (Walsrodessa), Serengeti safari- ja huvipuisto (Hodenhagenissa), Erlebnis Zoo eläintarha (Hannoverissa) ja Zoo am Meer (Bremerhavenissa). Tässä on matkakertomus linkkeineen: http://kuvablogi.com/kb/matkakuvauksia/2008/07/773/

      • JenSa

        Tuo Serengeti Park on hieno kokemus. Voi mennä joko omalla autolla safarilenkin tai sitten yhteisbussikuljetuksella (suosittelen bussia, sillä apinat tykkäät tuulilasinpesunesteestä ja siten myös tuulilasinpyyhkijöistä). Samassa paikassa myös lapsille kaikenlaista vekotinta ja tekemistä!


    • mennään

      Tässä kiva vesipuisto. www.tropical-iseland.de.

    • väärä osoite,korjaan

      Meni väärin toi eka.Tässä oikea osoite. www.tropical-islands.de Vaikuttaa ihan kivalle.

    • popikoira

      heide-park on yks,me mennää kesällä heide-parkkiin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Puukotus Kajaanissa

      Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu
      Kajaani
      61
      1660
    2. Taas henkirikos

      Kuka lienee nyt asialla.
      Ilomantsi
      29
      1275
    3. 85
      1108
    4. Nyt se syksy on sitten alkanut

      Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
      Maailman menoa
      43
      925
    5. Minä en ole koskaan

      Rakastanut ketään toista yhtä paljon kuin sinua
      Ikävä
      95
      878
    6. Mitä söpö

      Mies mietit?
      Ikävä
      67
      855
    7. Humalassa autolla ajo.

      Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.
      Suomussalmi
      15
      809
    8. Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."

      Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i
      Kotimaiset julkkisjuorut
      19
      765
    9. Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.

      Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.
      Ikävä
      131
      735
    10. Vähän pitää

      Kiusia ja näyttää
      Ikävä
      116
      711
    11. Jäljitelmä Birginit

      Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      669
    12. Anteeksi J-mies

      Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t
      Ikävä
      80
      638
    13. Hurja pako Kuhmossa

      19 vuotias kaahasi humalassa jalkakäytävälle tänään. Kuka mitä häh.
      Kuhmo
      4
      632
    14. Suloinen ja herkkä

      Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.
      Rakkaus ja rakastaminen
      31
      625
    15. Taidat olla

      Luovuttanut jo minun suhteeni osalta?
      Ikävä
      43
      611
    16. Minä muistan

      Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol
      Ikävä
      45
      590
    17. Mä voisin rakastua noihin tähti silmiin

      Katseesi on niin lumoava nainen💚.
      Ikävä
      19
      576
    18. Jos tullaan toisiamme vastaan, niin

      pitäiskö pysähtyä ja onnitella?
      Ikävä
      46
      568
    19. Hyvää yötä hurmuri

      Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä
      Ikävä
      25
      561
    20. Olet nainen ollut vaikein rasti

      Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔
      Ikävä
      33
      558
    Aihe