Kevätpuuhia

Meillä puuhailtiin eilen kevätpuuhia. Illalla päästimme mustan irtokarvasaaliin ulkoilmaan, josko linnut siitä pesäänsä lämmikettä ottaisivat... http://i256.photobucket.com/albums/hh191/wendla_album/P1010423.jpg?t=1240392763
7418
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

rauhallinen kammatessa. Niin seesteinen katse silmissään että......

Äänestä

Tosi upea musta väri on koirallasi ja turkki kiiltää, poika vaikuttaa niin tyytyväiseltä uuteen kevät kampaukseensa... Kyllä ne linnut kerää niitä karvoja pesätarpeina, mäkin vien aina näin keväisin trimmissä lähteneet karvat tuonne tuijan sisäoksille, eilenkin katoin kun joku pieni lintu, oisko ollut punarinta, vei sieltä kerralla tukon karvoja nokassaan.. Sinua ei ole näkynyt pitkään aikaan, onko sulla ollut työkiireitä.. ?

Äänestä
  • paljonkin kirjoitellut, eikä kyllä ole töitä rasitteeksi saakka, muuten tekisin töitäni enkä täällä kirjoittelisi.

    Äänestä

  • ent.Wendla kirjoitti:

    paljonkin kirjoitellut, eikä kyllä ole töitä rasitteeksi saakka, muuten tekisin töitäni enkä täällä kirjoittelisi.

    Tuttu olet mutta et aloittaja. Otatko huomennakin sateenvarjon mukaan?

    Äänestä

  • et ole ap kirjoitti:

    Tuttu olet mutta et aloittaja. Otatko huomennakin sateenvarjon mukaan?

    sen tiijät, buahahaaa, piä huol vain omista asioistas ja huolehi siitä hirvitussaristas, ettei tuu onnettomuuksia kun tolleen räiskit ylimalkasesti.

    Äänestä

  • Niin monet ovat sanoneet samaa sen turkista. Aika työläs vaan hoitaa, kun karvaa on niin runsaasti. Olen tosiaan ollut melko kiireinen. Mutta ei se ole ollut syy poissaolooni, vaan aivan muut seikat. Joku voi muistaa mitkä syyt. Pahin sesonki työn suhteen on vasta edessä. Juuri aluillaan, mutta sanottava kuitenkin on, että vuodesta tulee tulokseltaan heikompi kuin viime vuodesta. Ihmiset ovat selvästi rahattomampia kuin aiemmin.

    Äänestä

hyvin kiiltää musta turkki. Tulee mieleen kun katsoin karvoja lattialla, ei oo koiran karvoihin katsomista, mutta teillä näköjään on, saa villapipon melkein karvoista tehtyä. Ja ymmärrän syyn poissa olollesi täältä. Hyvää kesän alkamisen odottelua koko perheelle tasapuolisesti koiralle ja ihmisille.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ent.Wendla kirjoitti:

Meillä puuhailtiin eilen kevätpuuhia. Illalla päästimme mustan irtokarvasaaliin ulkoilmaan, josko linnut siitä pesäänsä lämmikettä ottaisivat... http://i256.photobucket.com/albums/hh191/wendla_album/P1010423.jpg?t=1240392763

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu