Linux sisältää saatanan palvontaa!

Okkultismi ja saatanan palvonta on maassamme huolestuttavasti lisääntymässä. Erityisen kammottavaksi tilanteen tekee se, että yhä nuoremmat ryhtyvät tähän rikolliseen touhuun. Saatanan palvojat ihannoivat pahuuden ja väkivallan voimaa ja harrastavat eläinrääkkäystä ja huumeita.

Mutta miksei kukaan ole puuttunut viime aikoina yhä enemmän maassamme - ja koko maailmassakin - suositumpaan Linux-käyttöjärjestelmään? Nimittäin tämä kauhea, ns. "vapaa" käyttöjärjestelmä, sisältää okkultistisia ja jopa saatanan palvontaan liittyviä salavihjeitä!

Kuulin tästä asiasta ensin vain huhupuheita, ja koska tunnetusti otan asioista ensin selvää ennenkuin tuomitsen, tutkin nimenomaan tämän asian erittäin huolellisesti. Irroitin tietokoneeni verkosta ja vaihdoin siihen uuden kiintolevyaseman. Tämän tein siksi, että linux kuulemma tarkistaa, onko koneessa kiintolevyjä, joilla on Microsoft Windows -käyttöjärjestelmä, ja tuhoaa ne! Verkosta irrottaminen oli myös tehtävä, sillä näiden ns. "vapaiden" käyttöjärjestelmien osalta ei ole mitään varmuutta siitä, mitä kaikkea ne heti lähettävät Internettiin erilaisiin tiedonkeruukoneisiin ympäri maailman.

Linuxin asentaminen oli tavattoman vaikeaa, sillä asennusohjelmat eivät noudattaneet mitään standardeja eikä asioita voitu valita hiirellä vaan ohjelma vaati kaikenlaisia merkillisiä asetuksia ja parametrejä kirjoitettavan näppäimistöltä. Jotenkuten sain kuitenkin järjestelmän käynnistymään.

Lainaamastani unix-manuaalista selvitin, että apukomento on nimeltään 'man'. Niin, tähän onkin huomautettava, että siis tässä järjestelmässä ei ollut valikoita eikä ikoneja! Kaikki oli kirjoitettava näppäimistöltä. En voi käsittää, miten tätä järjestelmää voidaan väittää edistyneemmäksi kuin Microsoftin huippuluokan graafisia käyttöjärjestelmiä! No, se on nyt kuitenkin sivuseikka, sillä tämä ns. 'man' -komento paljasti lukuisia okkultistisia salavihjeitä!

Linux asentaa järjestelmään ns. demoneja, eli suomeksi paholaisia tai saatanoita! Näiden nimeksi on ovelasti laitettu 'daemon', jota ei tavallisesta englati-suomi sanakirjasta löydy. Katsoin sanan määritelmän Websterin suuresta sanakirjasta.

Näiden "pirujen" joukossa on väkivaltaan ja pahuuteen viittaavia vihjeitä. Katsokaa näitä kauhistuttavia esimerkkejä:

cron (8) - daemon to execute = Teloittajapaholainen
huntd (6) - hunt daemon = Metsästäjäpaholainen
sshd (8) - secure shell daemon = Kuoren varmistuspaholainen - tämä ilmeisesti varmistaa että mitä tahansa käyttäjä tekeekin, kulkeutuu Internetin saatananpalvojien koneiden tietoon!
uuxqt (8) - UUCP execution daemon = toinen teloittajapaholainen
ndc (8) - name daemon control interface = Nimipaholainen - ottaako tämä käyttäjien nimet ylös myöhempää käyttöä varten?
Jne. jne.
Voiko tuollainen olla enää sattumaa? Linux-käyttöjärjestelmään on ujutettu salaperäisiä paholaisia, jotka tarkkailevat, tuhoavat, nimittävät, metsästävät ja varmistavat että tiedot lähetetään salaperäisille koneille Internetissä!

Eikä tässä vielä kaikki! Linuxin mukana tulee tiedostoja, joiden nimenäkin on saatana itse! Esimerkiksi tämä: "/usr/src/linux-2.0.34/arch/m68k/fpsp040/satan.S"

Linuxissa on myös kirouksia sisältävä kirjasto, eli ns. "curses library"!

Ns. "/usr/games" sisältää arveluttavia pelejä, kuten "hangman" (Hirtetty Mies). Haluaisitko Sinä, että lapsesi pelaisi kaiket päivät vain "Hirtettyä Miestä"? Sellaisia väkivaltapelejä tämän käyttöjärjestelmän mukana tulee!

En missään nimessä suosittele tätä saatanan palvontaan, okkultismiin ja väkivaltaan samaistuvaa käyttöjärjestelmää kenenkään ihmisen käyttöön! Tämä saasta olisi raivattava pois mitä pikimmin, olisi panostettava nimenomaan Microsoftin käyttöjärjestelmiin.

Aina on muistettava, että Linux on myös huumejengien käytössä. Lapsillehan jaettiin Etelä-Suomessa LSD-tarroja, joihin oli painettu Linxuin pingviinitunnus. LSD on erittäin vaarallinen huume, joka aiheuttaa mielisairauden ja mutaatioita sukusoluihin. LSD-huumeessa ihmiset hyppivät parvekkeilta, ja eräs nuori tyttö luuli LSD-huumattuna olevansa appelsiini ja kuori itsensä veitsellä. LSD-kristallit myös kiteytyvät keskushermostoon ja voivat aiheuttaa ns. flashbackin, eli uuden LSD-matkan koska tahansa. LSD:hen syntyy myös voimakas riippuvuus.

Itse revin tuon saastuneen kiintolevyn omin käsin irti koneesta ja poltin sen! Poltin myös saastaisen linux-käyttöjärjestelmän levyt vielä samana iltana. Rukoilkaamme suojelusta tätä pahuutta vastaan!
142137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Olipas huvittava juttu. Itse olen sitä mieltä että koska en usko tiedoston nimeämisen saatanan mukaan vaikuttavan mitenkään siihen joudunko helvettiin, on aivan sama millä nimellä tiedostot ovat. Mutta, mutta, juttusi oli todella hupaisa ja sainkin päivän parhaat naurut kuvitellessani kuinka köyhää elämäsi on. Onnea ja menestystä valitsemallasi tiellä.
P.S. Hangman eli kirjainten arvailupeli on mielestäni lapsille oivaa puuhaa kehittämään kielitajuaan.

Äänestä

Jopas on kaverilla pahasti marmorit sekaisin. Ei ihan heti uskoisi, että jollakulla on oikeasti edes aikaa miettiä noin tyhjänpäiväisiä asioita. Tai sitten tämä kyseinen häiriintynyt persoona on käyttänyt jo vähän liian kauan "Linuxia".

Vai että on hirsipuukin jo väkivaltapeli? No, sitä ei varmaan ole sitten Windowsilla pelattavat Counter Strike, Quake, yms... tapakaikkimikäliikkuu -pelit.

Ehkäpä tämä on vain jonkun teinin mielestä hemmetin hyvä pila ja se siitä. Kasvakaapa vaikka aikanne kuluksi aikuisiksi :-)

Äänestä

ammu nyt itteäs päähän hihhuli!! Kyllä on....

Äänestä

Ottakaa hyvät immeiset ihan huumorilla tuo :) Tuo on jo sitäpaitsi vanha vitsi.

Juttuhan oli kopioitu (lähdettä mainitsematta) Niilo Paasivirran sivuilta http://www.co.jyu.fi/~np/

Kyseinen NP taitaa olla oikeasti linux-fani kun oli kuitenkin sivuilleen pistänyt useammankin gnu/linux aiheisen linkin.

Äänestä

Aika hausta vitsi - mutta aivan samalla logiikalla myös Mac on satanistinen, koska paholainen antoi Eevalle omenan, jonka tämä syötti Aatamille tunnetuin seurauksi (tosin saattoi tuo viitata myös tunnettuun Beatlesien perustamaan levy-yhtiöönkin, jonka he myivät muille, ja aiheuttivat siten itselleen ja muille vahingon).

Mutta tuo sana "daemon", jolla on täsmälleen sama merkityssisältö kuin sanalla "demon", löytyy aivan tavallisesta Oxford Advanced Leanner's Dictionary of Current English -sanakirjasta, joka on niin tavallinen sanakirja kuin vain voi olla.Myös Uusi suomi-englanti-suomi Suur-Sanakirjasta löytyy sana demoni, demoninen =d(a)emon(ic), joka myös on aivan tavallinen sanakirja sekin. Sana "demoninen" viittaa kai lähinnä pirulliseen, kuten pirulliseen nauruun, tai vastaavaan. Aina ylimielinen yliopistoväki ei nähtävästi ole lukenut sanakirjojaan kunnolla, sillä pitäähän toki vitsissäkin olla faktojen kohdallaan...

Äänestä
  • Tämän viestin jälkeen menen parvekkeelle. Asun seiska kerroksessa ... huh jotain tällaista olen
    odottanut...... Hyvästi linuxkone kaueaa....

    Äänestä

Windows on paremminkin paholaisen palvontaa.
Windowsin käyttäjä kumartaa tuonne Gatesin ja Bushin
suuntaan, jotka ovat todellisuudessa olevia ja on tunnettua, että Bushit ovat pahoja.
Saatanan olemassa olosta ei ole oikein tietoa.

Äänestä
  • Äänestäkää Lippostaa, niin maamme on kohta Natossa ja MS Windows on jokaisessa kodissa.

    Äänestä

tietää miten oot onnistunut polttamaan kiintolevyn, se kun ei onnistu ilman erittäin korkeaa lämpötilaa.......

Anyway, tiedän kyllä että toi ns.Asiantuntija on lääkityksessä ja psykiatrisessa hoidossa oleva multinikkitrollaajamme Pentti "Penix" Nelonen, MacMan , Jippiin addafadda, Hupu Hupsik ja ties mitä kaikkia nimiä käyttänytkään.

Toivoisi vain että Suomessa kiinnitettäisiin enemmän huomiota psykiatriseen hoitoon ja lisättäisiin, sen sijaan että nykyisten uutisten mukaan sitä karsittaisiin. Erityisesti huolettaa nuorten psykiatrisen hoidon heikentäminen erityisesti Kelan varojen karsimisen yhteydessä. Sitävarten Kela on olemassa että sen pitäisi auttaa ihmisiä jotka apua tarvitsevat, siis korvataan hoidot ja lääkkeet heille jotka niitä tarvitsevat.

Psyykkinen sairaus on sairaus siinä missä mikä tahansa muukin, vahinko vain että monet psykiatriset tapaukset eivät saa tarvitsemaansa hoitoa ja lääkitystä.

Äänestä
  • Huumoria kehiin, ei tätä Linuxia niin haudanvakavasti pidä ottaa.

    Äänestä

Mainiota tekstiä, nauroi itseni kipeäksi.
Viimeksi oli yhtä hauskaa kun joku trollasi linuxia terroristien aseeksi ja laittomaksi ware käyttöjärjestelmäksi.
Jatka samaan malliin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aasiantuntija Penis Peelonen kirjoitti:

Okkultismi ja saatanan palvonta on maassamme huolestuttavasti lisääntymässä. Erityisen kammottavaksi tilanteen tekee se, että yhä nuoremmat ryhtyvät tähän rikolliseen touhuun. Saatanan palvojat ihannoivat pahuuden ja väkivallan voimaa ja harrastavat eläinrääkkäystä ja huumeita.

Mutta miksei kukaan ole puuttunut viime aikoina yhä enemmän maassamme - ja koko maailmassakin - suositumpaan Linux-käyttöjärjestelmään? Nimittäin tämä kauhea, ns. "vapaa" käyttöjärjestelmä, sisältää okkultistisia ja jopa saatanan palvontaan liittyviä salavihjeitä!

Kuulin tästä asiasta ensin vain huhupuheita, ja koska tunnetusti otan asioista ensin selvää ennenkuin tuomitsen, tutkin nimenomaan tämän asian erittäin huolellisesti. Irroitin tietokoneeni verkosta ja vaihdoin siihen uuden kiintolevyaseman. Tämän tein siksi, että linux kuulemma tarkistaa, onko koneessa kiintolevyjä, joilla on Microsoft Windows -käyttöjärjestelmä, ja tuhoaa ne! Verkosta irrottaminen oli myös tehtävä, sillä näiden ns. "vapaiden" käyttöjärjestelmien osalta ei ole mitään varmuutta siitä, mitä kaikkea ne heti lähettävät Internettiin erilaisiin tiedonkeruukoneisiin ympäri maailman.

Linuxin asentaminen oli tavattoman vaikeaa, sillä asennusohjelmat eivät noudattaneet mitään standardeja eikä asioita voitu valita hiirellä vaan ohjelma vaati kaikenlaisia merkillisiä asetuksia ja parametrejä kirjoitettavan näppäimistöltä. Jotenkuten sain kuitenkin järjestelmän käynnistymään.

Lainaamastani unix-manuaalista selvitin, että apukomento on nimeltään 'man'. Niin, tähän onkin huomautettava, että siis tässä järjestelmässä ei ollut valikoita eikä ikoneja! Kaikki oli kirjoitettava näppäimistöltä. En voi käsittää, miten tätä järjestelmää voidaan väittää edistyneemmäksi kuin Microsoftin huippuluokan graafisia käyttöjärjestelmiä! No, se on nyt kuitenkin sivuseikka, sillä tämä ns. 'man' -komento paljasti lukuisia okkultistisia salavihjeitä!

Linux asentaa järjestelmään ns. demoneja, eli suomeksi paholaisia tai saatanoita! Näiden nimeksi on ovelasti laitettu 'daemon', jota ei tavallisesta englati-suomi sanakirjasta löydy. Katsoin sanan määritelmän Websterin suuresta sanakirjasta.

Näiden "pirujen" joukossa on väkivaltaan ja pahuuteen viittaavia vihjeitä. Katsokaa näitä kauhistuttavia esimerkkejä:

cron (8) - daemon to execute = Teloittajapaholainen
huntd (6) - hunt daemon = Metsästäjäpaholainen
sshd (8) - secure shell daemon = Kuoren varmistuspaholainen - tämä ilmeisesti varmistaa että mitä tahansa käyttäjä tekeekin, kulkeutuu Internetin saatananpalvojien koneiden tietoon!
uuxqt (8) - UUCP execution daemon = toinen teloittajapaholainen
ndc (8) - name daemon control interface = Nimipaholainen - ottaako tämä käyttäjien nimet ylös myöhempää käyttöä varten?
Jne. jne.
Voiko tuollainen olla enää sattumaa? Linux-käyttöjärjestelmään on ujutettu salaperäisiä paholaisia, jotka tarkkailevat, tuhoavat, nimittävät, metsästävät ja varmistavat että tiedot lähetetään salaperäisille koneille Internetissä!

Eikä tässä vielä kaikki! Linuxin mukana tulee tiedostoja, joiden nimenäkin on saatana itse! Esimerkiksi tämä: "/usr/src/linux-2.0.34/arch/m68k/fpsp040/satan.S"

Linuxissa on myös kirouksia sisältävä kirjasto, eli ns. "curses library"!

Ns. "/usr/games" sisältää arveluttavia pelejä, kuten "hangman" (Hirtetty Mies). Haluaisitko Sinä, että lapsesi pelaisi kaiket päivät vain "Hirtettyä Miestä"? Sellaisia väkivaltapelejä tämän käyttöjärjestelmän mukana tulee!

En missään nimessä suosittele tätä saatanan palvontaan, okkultismiin ja väkivaltaan samaistuvaa käyttöjärjestelmää kenenkään ihmisen käyttöön! Tämä saasta olisi raivattava pois mitä pikimmin, olisi panostettava nimenomaan Microsoftin käyttöjärjestelmiin.

Aina on muistettava, että Linux on myös huumejengien käytössä. Lapsillehan jaettiin Etelä-Suomessa LSD-tarroja, joihin oli painettu Linxuin pingviinitunnus. LSD on erittäin vaarallinen huume, joka aiheuttaa mielisairauden ja mutaatioita sukusoluihin. LSD-huumeessa ihmiset hyppivät parvekkeilta, ja eräs nuori tyttö luuli LSD-huumattuna olevansa appelsiini ja kuori itsensä veitsellä. LSD-kristallit myös kiteytyvät keskushermostoon ja voivat aiheuttaa ns. flashbackin, eli uuden LSD-matkan koska tahansa. LSD:hen syntyy myös voimakas riippuvuus.

Itse revin tuon saastuneen kiintolevyn omin käsin irti koneesta ja poltin sen! Poltin myös saastaisen linux-käyttöjärjestelmän levyt vielä samana iltana. Rukoilkaamme suojelusta tätä pahuutta vastaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu