Haluaisin kysyä erästä asiaa naispuolisilta henkilöiltä. Eli onko teidän mielestä pojan kehon koolla (pituus, paino, yleinen sopusuhtaisuus) mitään merkitystä? Olen itse 16v. poika, pituutta 175 ja painoa 55kg. Karttavatko tytöt esim. tällaista hintelää vai merkkaako asia edes mitään?
pojan kehon koolla tytöille väliä?
epäröivä...
141398
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Kyllähän sillä pojan kehon koolla on ainakin vähän väliä, ainakin mulle. Esim. pojan pitäisi olla pidempi kuin minä. Itse en pidä hoikista pojista siis sellaisista oikeasti hoikista. Etenkin kun itse en ole todellakaan mikään hoikka (mutta en siis mikään lihavakaan) niin en haluaisi, että poikakaan olisi hoikka vaan normaalivartaloinen. Esim. sinäkin olet laihempi kuin minä. Liian hoikka ei ole ilo silmälle. Mutta painotan, että tämä on vain oma mielipiteeni, muut tytöt voivat olla ihan eri mieltä :)
Entäs jos on hoikka, mutta löytyy vatsalihaksia ja muutenkin lihakset näkyvät?
No tuota.. sinä olet kyllä laiheliini noitten mittojen perusteella :P Mulla ei oo mitään laihoja ja luikkuja vastaan vaiks ois poikakin, mutta seurustelukumppanina ois kiva olla (itselleni) sellainen pitkä (180-->200) ja mieluusti ei mikään kukkakeppi ihan vain sen takia kun olen itse 174cm ja en ihan luuranko :) Tytöt haluavat ehkä kokea itsensä juuri tytöksi ja sellaiseksi "pieneksi" tietyllä tavalla, ja ajatellaan ettei esim 168cm ja 65kg tyttö ja 170cm ja 55kg poika ois kiva yhdistelmä. Mutta toki on niitäkin keillä ei oo väliä ja siis rakkaus se siinä seurustelussa tärkein on : D? Tunnen erään läheisen ystäväni joka on 172cm/75kg tytön ja hän on seurustellut nyt 5 vuotta 190cm/70kg miehen kanssa. Eivätkä e eivät näytä "tyhmältä" yhdistelmältä :) Luulen etten koskaan tule löytämään yhtä ihanan näköistä paria kuin he. Mutta eli siis mun mielestä MUN kumppanin tuli olla musta reilulla kädellä pidempi (5cm vähintään) ja silleen ihan reilun kokoinen että olisi ainakin pituuteensa nähden sopusuhtainen ja mieluummin painoindeksissä siellä normaalipainon yläpäässä ettei alapäässä. .... lihota vähän? Ei muuten mutta olet tosiaankin todella laiha. Ellet malliksi aio ;D
Joo no, ei sun ainakaan tartte ruveta itteäs lihottamaan, jos et sitä ite taho ja kai muutkin saa olla laihoja, kun vaan mallit? Ihana pituus sulla ;).
Kiitoksia mielipiteistä ihmiset :) Tuo lihottaminen on kyl käynyt mielessä, tosin ehkä enemmän lihaksien muodossa :D asiaan liittyy myös eräs seikka, eli olen kiinnostunut yhdestä tytöstä, joka on urheilullinen ja jolla massaa kehossa riittä, siis hyvässä mielessä. tämä pisti mietityttämään, haluavatko urheilulliset tytöt samaa lajia (urheilullinen) olevan pojan?
Jos se poika muuten on kiva, niin ei sillä hintelyydellä mitään väliä oo. Ellei sit oikeesti oo ihan sentin paksunen suunnilleen (vartalosta) :D Mieluummi sellanen hintelä, ku kauhee tynnyri. Mut ei kuitenkaa mielellään liian laihaa!
ihanan pituinen tosiaan olet. paino ei itsessään kerro vielä oikein mitään, joten en ala mitään sanomaan. ei kuitenkaan olisi mitään haittaa, jos painaisit kymmenen kiloa enemmänkin. itse tunnen yhden pojan, joka on noin 165 pitkä ja painaa yli 60, ja sillä on juuri sellainen namnam kroppa noin niinkuin suhteessa.
Kuten tossa on jo sanottu, niin ei sillä loppupeleissä sillä pojan kropalla oo mitään väliä. Eikä kyllä alussakaan esim. tutustuessa, sillä melkosen pinnallinen ihminen kyllä pitää olla jos asenteena on muiden kroppien arvioiminen ja toteaminen: "toi on kyllä mun makuun liian laiha". Mutta urheilullisen kropan omistavana tyttönä voisin sen sanoa, että ainakin itteäni enemmän viehättää myös ne urheilulliset kropat pojilla. Kun mullakin pituutta 175cm ja tosiaan lihaksia löytyy etenki jaloista, niin semmonen hintelämpi poika vois tuntua vähän hassulta vierellä. Mut älä turhaa revi ressiä tommosesta asiasta. Voithan sä ihan itteski takii vähä käydä salilla ja muutenkin kasvattaa massaa, mutta pelkästään tyttöjä varten ei semmosiin kannata ruveta. Et jos itestäs tuntuu, että semmonen ei ois pahitteeksi ja luulet, että se parantas esim. sun itsetuntoo nii tietty se sitte kannattaa. :)
kehon koolla oo välii, mut jossain vaihees kyl munan koolla.
minusta pitkät ja hoikat pojat on viehättäviä^_____^ mutta ei niin hoikka että luuta näkyy! :s sellanen pitkä, hoikka ja !vähän! lihaksikas
vähän kertoa että minkälainen ihminen muuten olet. Rupes nimittäin kiinnostamaan kun olisin juuri sinun ihanteesi mukainen ja tykkäisin itsekin sinunlaisestasi. Ootko miten vanha?
mm.. no oon kyl vasta 16 et.. :D vieläkö haluut tietää muuta :-----DD
Oh dear, nyt alko tuntua siltä että tais mennä nuo mahdollisuudet yhteen urheilulliseen tyttöön josta oon kiinnostunu, noiden asiaa valaisevien viestien kautta :D No se on kai sitten mentävä rautaa pumppaamaan tjv että alkaisi vastakkainen sukupuoli kiinnostua...kuitenkin oman kehon huolto ja liikunta kiinnostaa siinä määrin että se ei oo ongelma.
hintelä on ihku