koska en suostu maksamaan 900e sakkoa,tosin maksoin siitä 100e..mutta sillä ei kuulemma ole mitään merkitystä..aivan sama!en yksinkertasesti selviydy tuosta sakosta,koska olen työtön ja kk tuloni ovat n.630e..rahaa menee lääkkeisiin kuukaudessa joku 200..ja onhan minulla kännykkä laskut,tietokoneen osamaksut.mitkä olen hoitanut säntillisesti joka vitun kuukausi..ja pitäähän minunkin jotain syödä..ja maksaa pientää vuokraa......eli miten helvetissä pystyn maksamaan AIHEUTTAMASTANI RIKOKSESTA 800e...?
KUN en aio maksaa tätä,niin meneekö se ensiksi ulosottoon..paljon ne voi ottaa mun 630 euron kuukausi tuloista...tuleeko vankeutta..jos tulee niin mikä on paikka..suljettu vankila,eli sörkka tms...vai onko se sitten joku avo-vankila...?
ei kyllä yhtään tuo vankilaan meno minua haittaisi..sieltähän niitä uusia frendejä mun subliikki taidoilla löytyy ihan varmasti..ei siinä mitään...:-)
vankila taitaa
napsahtaa mulle...?
1435
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
on yli 1000 euroa ulosotossa ja maksan tällä hetkellä 40 euroa kuussa vähemmäksi niitä.. ja oon opiskelija. että etköhän säki saa ton hoidettua kuhan otat yhteyttä ulosottovirastoon heti kun sieltä tulee kirje tai kun tiedät että sakot on sinne menossa ja tosiaan teet maksusuunnitelman niistä sakoista sitte. ja se että paljo joutuu istumaan, ei riipu tuosta sakon rahamäärästä vaan siitä monta päiväsakkoa oot saanu. esim. jos oot saanu 60 päiväsakkoa, se muistaakseni jaetaan kolmella jolloin saadaan se määrä paljo istut, eli tosta tulis 20 päivää. jos nyt oikein muistan tuon hommelin.