Tietokoneen wlan sovittimen käyttö reittittimenä

Terve! Onko olemassa minkäänlaista ohjelmaa, millä saisin koneeni verkkokortin toimimaan reitittimenä, että toiset laitteet voisivat käyttää sitä tukiasemana?
1470
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Monien WLAN-korttien mukana saa joko ilmaisen tai maksullisen ajuripaketin, jolla WLAN-kortin saa muutettua tukiasemaksi. Tutki korttisi dokumentaatio. Esimerkiksi Asuksen emolevyillä on Deluxe-versioissa myös WLAN, joka pystyy toimimaan tukiasemana. Ilmaisista yleiskäyttöisistä Windows-sovelluksista en niin tiedä, Linuxille kyllä löytyy.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

Terve! Onko olemassa minkäänlaista ohjelmaa, millä saisin koneeni verkkokortin toimimaan reitittimenä, että toiset laitteet voisivat käyttää sitä tukiasemana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu