Raja kiinni?

Miten olis...

jos laitettaisiin raja kiinni? Suomalaiset ovat nähneet Tallinnan, virolaiset ovat nähneet Helsingin ja ne virolaiset, jotka näkevät Suomessa jotain positiivista, ovat jo täällä suurin osa. Rajan voisi sulkea, loppuisi tämä kahden kansan välinen nahistelu.

30

1252

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sa ise.

      Ära und näe raja kinnipanekust, ma väga armastan Soomet ja soomlasi. :)

    • Juurikin niin

      Molemmat maat on nähty puolin ja toisin. Ei muuta kuin raja kiinni taas; ja voilá rikollisuuskin vähenee heti Suomessa 50 %.

      • kiinni

        siis oleks kena, kui ka soomlased enne Eestisse matkamist seisaksid viisa järjekorras ja igatyht ei lastaks eestisse. Eriti neid ....kummalisi....


    • loppuu

      Tubli mu sõber. Paneme piiri kinni, ja siis hakkavad mu soomlastest sõbrad odava viina ja õlle asemel oma Alkost kossut ostma. Jääb ära see õllekastide sikutamine Eestist Soome.

      • väike illimar

        oli kai jonkinlainen lapsellisen huumorintajun ponnistelun tulos ja kyllähän tuostakin näyttiin provosoituvan. Rajan sulkemisesta ei olisi juurikaan haittaa muille kuin virolaisille ja koko Viron taloudelle. Virolla ei sanottavasti ole omia investointeja ja jos suomalaiset vetäisivät Virossa olevat yrityksensä, tuotantolaitoksensa, investointinsa ja matkailuvirrat pois Virosta, Viro olisi valitettavasti polvillaan. Tällä keskustelupalstalla näkyy selvästi, kuinka useat virolaiset ovat alemmuuskompleksisia ja purkavat pahaa oloaan. Useiden virolaisten kompleksinen asennoituminen suomalaisiin näkyy siinäkin, että heillä yleinen haukkumasana suomalaisista on põder, poro, mutta suomalaisilla ei virolaisista ole minkäänlaista haukkumasanaa.Olen ollut Ruotsissa töissä, eikä siellä vastaavaa suomalaisten siirtotyöläisten parjausmentaliteettia ruotsalaisia kohtaan ollut. On käsittämätöntä, että jotkut tulevat tänne vain rahanahneuksissaan, mutta muuten näkevät täällä vain pahaa. Onneksi suurin osa virolaisista on normaaleja, mutta monien heistäkin salaisissa sopukoissa kummittelee usein alemmuudentunne. Tämä johtaa siihen, että ikäviä tosiasioita ei tunnusteta ja vikoja ja puutteita nähdään vain muissa. Vika ei ole kansassa, vaan yksilöissä, niin suomalaisissa kuin virolaisissakin. Kui kellelgi on kurb ja sitt siin olla, oleks ju mõistlik kodumaale tagasi minna.


      • vanaema
        väike illimar kirjoitti:

        oli kai jonkinlainen lapsellisen huumorintajun ponnistelun tulos ja kyllähän tuostakin näyttiin provosoituvan. Rajan sulkemisesta ei olisi juurikaan haittaa muille kuin virolaisille ja koko Viron taloudelle. Virolla ei sanottavasti ole omia investointeja ja jos suomalaiset vetäisivät Virossa olevat yrityksensä, tuotantolaitoksensa, investointinsa ja matkailuvirrat pois Virosta, Viro olisi valitettavasti polvillaan. Tällä keskustelupalstalla näkyy selvästi, kuinka useat virolaiset ovat alemmuuskompleksisia ja purkavat pahaa oloaan. Useiden virolaisten kompleksinen asennoituminen suomalaisiin näkyy siinäkin, että heillä yleinen haukkumasana suomalaisista on põder, poro, mutta suomalaisilla ei virolaisista ole minkäänlaista haukkumasanaa.Olen ollut Ruotsissa töissä, eikä siellä vastaavaa suomalaisten siirtotyöläisten parjausmentaliteettia ruotsalaisia kohtaan ollut. On käsittämätöntä, että jotkut tulevat tänne vain rahanahneuksissaan, mutta muuten näkevät täällä vain pahaa. Onneksi suurin osa virolaisista on normaaleja, mutta monien heistäkin salaisissa sopukoissa kummittelee usein alemmuudentunne. Tämä johtaa siihen, että ikäviä tosiasioita ei tunnusteta ja vikoja ja puutteita nähdään vain muissa. Vika ei ole kansassa, vaan yksilöissä, niin suomalaisissa kuin virolaisissakin. Kui kellelgi on kurb ja sitt siin olla, oleks ju mõistlik kodumaale tagasi minna.

        Minu poolest võib raja kinni panna. Minu poolest võin ma sadamas ka vähe aega oodata. Olen juba 18 aastat seda vahet sõitnud. Siis neid vastikuid sitapäid,kes tulevad Soome ja varastavad kogu riigi tühjaks, köik kullapoed, suvilad, töökohalt varastamine, huumed, prostitutsioon jne ja jne. Lihtsalt vastik ja häbi kogu aeg. Laseksin maha kogu selle punti. Meid on ainult miljon aga vargaid on kõik kohad täis. Need inimesed (kes kolisid Soome see aeg kui meiegi tulime) ei varasta ja ei tee häbi.


      • oli....
        väike illimar kirjoitti:

        oli kai jonkinlainen lapsellisen huumorintajun ponnistelun tulos ja kyllähän tuostakin näyttiin provosoituvan. Rajan sulkemisesta ei olisi juurikaan haittaa muille kuin virolaisille ja koko Viron taloudelle. Virolla ei sanottavasti ole omia investointeja ja jos suomalaiset vetäisivät Virossa olevat yrityksensä, tuotantolaitoksensa, investointinsa ja matkailuvirrat pois Virosta, Viro olisi valitettavasti polvillaan. Tällä keskustelupalstalla näkyy selvästi, kuinka useat virolaiset ovat alemmuuskompleksisia ja purkavat pahaa oloaan. Useiden virolaisten kompleksinen asennoituminen suomalaisiin näkyy siinäkin, että heillä yleinen haukkumasana suomalaisista on põder, poro, mutta suomalaisilla ei virolaisista ole minkäänlaista haukkumasanaa.Olen ollut Ruotsissa töissä, eikä siellä vastaavaa suomalaisten siirtotyöläisten parjausmentaliteettia ruotsalaisia kohtaan ollut. On käsittämätöntä, että jotkut tulevat tänne vain rahanahneuksissaan, mutta muuten näkevät täällä vain pahaa. Onneksi suurin osa virolaisista on normaaleja, mutta monien heistäkin salaisissa sopukoissa kummittelee usein alemmuudentunne. Tämä johtaa siihen, että ikäviä tosiasioita ei tunnusteta ja vikoja ja puutteita nähdään vain muissa. Vika ei ole kansassa, vaan yksilöissä, niin suomalaisissa kuin virolaisissakin. Kui kellelgi on kurb ja sitt siin olla, oleks ju mõistlik kodumaale tagasi minna.

        kurb ja sitt olla, et vestluse ära kustutas? Kumb siis on rohkem rahaahne, kas Soome tööle läinud eestlane või Eestisse juured ajanud soome ärimees? _Tämä johtaa siihen, että ikäviä tosiasioita ei tunnusteta ja vikoja ja puutteita nähdään vain muissa._ Justjust. Ei maksa üldistada, väike illimar.


      • rajat sitten kiinni
        väike illimar kirjoitti:

        oli kai jonkinlainen lapsellisen huumorintajun ponnistelun tulos ja kyllähän tuostakin näyttiin provosoituvan. Rajan sulkemisesta ei olisi juurikaan haittaa muille kuin virolaisille ja koko Viron taloudelle. Virolla ei sanottavasti ole omia investointeja ja jos suomalaiset vetäisivät Virossa olevat yrityksensä, tuotantolaitoksensa, investointinsa ja matkailuvirrat pois Virosta, Viro olisi valitettavasti polvillaan. Tällä keskustelupalstalla näkyy selvästi, kuinka useat virolaiset ovat alemmuuskompleksisia ja purkavat pahaa oloaan. Useiden virolaisten kompleksinen asennoituminen suomalaisiin näkyy siinäkin, että heillä yleinen haukkumasana suomalaisista on põder, poro, mutta suomalaisilla ei virolaisista ole minkäänlaista haukkumasanaa.Olen ollut Ruotsissa töissä, eikä siellä vastaavaa suomalaisten siirtotyöläisten parjausmentaliteettia ruotsalaisia kohtaan ollut. On käsittämätöntä, että jotkut tulevat tänne vain rahanahneuksissaan, mutta muuten näkevät täällä vain pahaa. Onneksi suurin osa virolaisista on normaaleja, mutta monien heistäkin salaisissa sopukoissa kummittelee usein alemmuudentunne. Tämä johtaa siihen, että ikäviä tosiasioita ei tunnusteta ja vikoja ja puutteita nähdään vain muissa. Vika ei ole kansassa, vaan yksilöissä, niin suomalaisissa kuin virolaisissakin. Kui kellelgi on kurb ja sitt siin olla, oleks ju mõistlik kodumaale tagasi minna.

        lopullisesti vaan


      • tulnud rajad vastu
        rajat sitten kiinni kirjoitti:

        lopullisesti vaan

        ja juhtmed peas kokku jooksnud ;(


      • munadeta mees?
        vanaema kirjoitti:

        Minu poolest võib raja kinni panna. Minu poolest võin ma sadamas ka vähe aega oodata. Olen juba 18 aastat seda vahet sõitnud. Siis neid vastikuid sitapäid,kes tulevad Soome ja varastavad kogu riigi tühjaks, köik kullapoed, suvilad, töökohalt varastamine, huumed, prostitutsioon jne ja jne. Lihtsalt vastik ja häbi kogu aeg. Laseksin maha kogu selle punti. Meid on ainult miljon aga vargaid on kõik kohad täis. Need inimesed (kes kolisid Soome see aeg kui meiegi tulime) ei varasta ja ei tee häbi.

        Kôigepealt tegele ja häbene endas oleva lolluse, vägivalla ja maha laskmise soovidega. Sul pole ju kôik korras. Tegelikult ela oma elu ja ära vastuta nende vôôraste inimeste tegemiste eest, iga inimene vastutab ise enda eest. Vanaemad peaks seda juba teadma;) Keegi kurjategija ei ole seda sinult palunud ja kui paluksidki, môistuse kasutamine ei ole kunagi keelatud.


      • .. vanaemale
        vanaema kirjoitti:

        Minu poolest võib raja kinni panna. Minu poolest võin ma sadamas ka vähe aega oodata. Olen juba 18 aastat seda vahet sõitnud. Siis neid vastikuid sitapäid,kes tulevad Soome ja varastavad kogu riigi tühjaks, köik kullapoed, suvilad, töökohalt varastamine, huumed, prostitutsioon jne ja jne. Lihtsalt vastik ja häbi kogu aeg. Laseksin maha kogu selle punti. Meid on ainult miljon aga vargaid on kõik kohad täis. Need inimesed (kes kolisid Soome see aeg kui meiegi tulime) ei varasta ja ei tee häbi.

        Kas sa, vanaemake, vaatad ainult neid linke, mis siia Eesti foorumisse pannakse? Tee ikka mõni Soome leht ka lahti ja vaata, mis toimub. On ka Soomes kuritegevust ja pätte, kõike ei saa eestlaste kaela ajada. ” Need inimesed (kes kolisid Soome see aeg kui meiegi tulime) ei varasta ja ei tee häbi.” – Igatahes minul võiks SINU pärast häbi olla, kui sa mu tuttav oleksid.


      • Helsingin Sanomates
        vanaema kirjoitti:

        Minu poolest võib raja kinni panna. Minu poolest võin ma sadamas ka vähe aega oodata. Olen juba 18 aastat seda vahet sõitnud. Siis neid vastikuid sitapäid,kes tulevad Soome ja varastavad kogu riigi tühjaks, köik kullapoed, suvilad, töökohalt varastamine, huumed, prostitutsioon jne ja jne. Lihtsalt vastik ja häbi kogu aeg. Laseksin maha kogu selle punti. Meid on ainult miljon aga vargaid on kõik kohad täis. Need inimesed (kes kolisid Soome see aeg kui meiegi tulime) ei varasta ja ei tee häbi.

        artikkel Helsingi vaeste supiköökidest. Ühes neist jonotas ka üks eesti vanaema, kes suure suuga seletas oma väikesest eesti pensionist, millega ta ei tulevat toime, kerjates niiviisi omale kaastunnet ja tähelepanu. (otsi see artikkel üles). Tundus, et see vanaema elas juba pikemat aega Soomes, kuna ta ei olnud kursis, et vahepeal on pension aastatega tunduvalt suurenenud. Ma soovitan sul mitte oma mutiurus elada, vaid tunda huvi, millega eesti vanaemad Soomes tegelevad.:-)


      • väike illimar
        oli.... kirjoitti:

        kurb ja sitt olla, et vestluse ära kustutas? Kumb siis on rohkem rahaahne, kas Soome tööle läinud eestlane või Eestisse juured ajanud soome ärimees? _Tämä johtaa siihen, että ikäviä tosiasioita ei tunnusteta ja vikoja ja puutteita nähdään vain muissa._ Justjust. Ei maksa üldistada, väike illimar.

        vahvasti siltä, että tänne on onnistunut ujuttautumaan virolainen sensurointiharjoittelija, joka ei kestä tosiasioiden päivänvaloa, mutta sallii vironkielisten katkeroituneiden kansojen välille kiilaa luovien kommenttien vapaan esittämisen. Kas sul endal on rohkem sellest kustutamisest teada? Paistab kohe välja, mine pese käed puhtaks ja jätka seda oma kiseldamist siin. Jube, on julged jobud siia kolinud.


      • siitä
        väike illimar kirjoitti:

        vahvasti siltä, että tänne on onnistunut ujuttautumaan virolainen sensurointiharjoittelija, joka ei kestä tosiasioiden päivänvaloa, mutta sallii vironkielisten katkeroituneiden kansojen välille kiilaa luovien kommenttien vapaan esittämisen. Kas sul endal on rohkem sellest kustutamisest teada? Paistab kohe välja, mine pese käed puhtaks ja jätka seda oma kiseldamist siin. Jube, on julged jobud siia kolinud.

        et siin püütakse kangekaelselt omi tegemisi eestlaste kaela ajada. Kui eestlane oleks kustutanud kommentaarid, siis oleks ta ka sinu algse, 24.4.2009 klo 11.53 kommentaari kustutanud. Aga ju siis mõnele ei meeldinud vastulaused.


      • mutiurus
        Helsingin Sanomates kirjoitti:

        artikkel Helsingi vaeste supiköökidest. Ühes neist jonotas ka üks eesti vanaema, kes suure suuga seletas oma väikesest eesti pensionist, millega ta ei tulevat toime, kerjates niiviisi omale kaastunnet ja tähelepanu. (otsi see artikkel üles). Tundus, et see vanaema elas juba pikemat aega Soomes, kuna ta ei olnud kursis, et vahepeal on pension aastatega tunduvalt suurenenud. Ma soovitan sul mitte oma mutiurus elada, vaid tunda huvi, millega eesti vanaemad Soomes tegelevad.:-)

        üks eesti vanaema tähendab sinule kôik eesti vanaemad Arvatavasti kirjutasid ise vanaema nici all siia foorumisse. Vaevalt sellel vaesel ja lihtsameelsel vanaemal on kodus kompuuter.


      • Oed üks suur jobu .
        väike illimar kirjoitti:

        vahvasti siltä, että tänne on onnistunut ujuttautumaan virolainen sensurointiharjoittelija, joka ei kestä tosiasioiden päivänvaloa, mutta sallii vironkielisten katkeroituneiden kansojen välille kiilaa luovien kommenttien vapaan esittämisen. Kas sul endal on rohkem sellest kustutamisest teada? Paistab kohe välja, mine pese käed puhtaks ja jätka seda oma kiseldamist siin. Jube, on julged jobud siia kolinud.

        "Jube, on julged jobud siia kolinud." Täpselt, saad isegi aru ja hakka aga astuma siit foorumist. Sa rikud ju soomlaste mainet siin!


      • rahvad
        väike illimar kirjoitti:

        vahvasti siltä, että tänne on onnistunut ujuttautumaan virolainen sensurointiharjoittelija, joka ei kestä tosiasioiden päivänvaloa, mutta sallii vironkielisten katkeroituneiden kansojen välille kiilaa luovien kommenttien vapaan esittämisen. Kas sul endal on rohkem sellest kustutamisest teada? Paistab kohe välja, mine pese käed puhtaks ja jätka seda oma kiseldamist siin. Jube, on julged jobud siia kolinud.

        need veel on: "vironkielisten katkeroituneiden kansojen"? Eestikeelsed rahvad? Minu teada on olemas eestlased ja see on Eesti foorum. Nii et anna andeks, et me siia "ujottanud" ennast oleme.


      • väike illimar
        rahvad kirjoitti:

        need veel on: "vironkielisten katkeroituneiden kansojen"? Eestikeelsed rahvad? Minu teada on olemas eestlased ja see on Eesti foorum. Nii et anna andeks, et me siia "ujottanud" ennast oleme.

        anteeksi kuten myös sen, että osa teistä ymmärtää näköjään huonosti suomen kieltä. Omituista on kuitenkin se, että ne poistetut viestit ilmestyivät takaisin tähän ketjuun. Kun noin kauniisti pyydät, niin poistun täältä ja paljastan jäähyväisiksi sen, että minun kansallisuuteni on Viron kansalaisuus ja rakastan kotimaatani (Eestiä) luultavasti enemmän kuin yksikään teistä, jotka tähän ketjuun olette kirjoittaneet. Välillä hävettää olla virolainen.


      • häh !
        väike illimar kirjoitti:

        anteeksi kuten myös sen, että osa teistä ymmärtää näköjään huonosti suomen kieltä. Omituista on kuitenkin se, että ne poistetut viestit ilmestyivät takaisin tähän ketjuun. Kun noin kauniisti pyydät, niin poistun täältä ja paljastan jäähyväisiksi sen, että minun kansallisuuteni on Viron kansalaisuus ja rakastan kotimaatani (Eestiä) luultavasti enemmän kuin yksikään teistä, jotka tähän ketjuun olette kirjoittaneet. Välillä hävettää olla virolainen.

        _Omituista on kuitenkin se, että ne poistetut viestit ilmestyivät takaisin tähän ketjuun._ Väike illimar peab töesti omale prillid ostma. Poistetud viestid EI OLE siia tagasi ilmunud. Ei ole ka ilmunud soomlasest kommenteerija "äksvee" tähelepanuväärset vastust sinu kommentaarile, kus sa pölastavalt kirjutasid oma Eesti presidendist, selle maa presidendist, mida sa väidad siin armastavat teistest eestlastest rohkem.. Aga et sa oled elanud eestlaste keskel ja oled kursis eestlaste slängiga, seda oli kohe näha, kuna kasutasid söna "jobu".


      • vastus
        väike illimar kirjoitti:

        anteeksi kuten myös sen, että osa teistä ymmärtää näköjään huonosti suomen kieltä. Omituista on kuitenkin se, että ne poistetut viestit ilmestyivät takaisin tähän ketjuun. Kun noin kauniisti pyydät, niin poistun täältä ja paljastan jäähyväisiksi sen, että minun kansallisuuteni on Viron kansalaisuus ja rakastan kotimaatani (Eestiä) luultavasti enemmän kuin yksikään teistä, jotka tähän ketjuun olette kirjoittaneet. Välillä hävettää olla virolainen.

        Mina pole sinuga siin ketis vestelnud ega sind ära ajanud./// Kun noin kauniisti pyydät, niin poistun täältä//. Mingisugusest kustutamisest ei tea ka midagi, sest ei istu päevad otsa siin foorumis. Küll aga on imelik sinu suhtumine oma kaasmaalastesse, siis eestlastesse. Selle foorumi mõte on ära toodud ülal ja see ongi tehtud selleks, et Soome eestlased saaksid kusagil OMA keeles asju arutada. Kindlasti kõik ei ole siia tulnud elama, osa on ajutiselt tööl või õppimas. Seega pean närimist eestlaste soome keele kallal kohatuks. Endale vastu rinda taguda ja kodumaa armastusest hõisata oma kodakondsust häbenedes – no ma ei tea …


      • "parim gloobus"
        väike illimar kirjoitti:

        anteeksi kuten myös sen, että osa teistä ymmärtää näköjään huonosti suomen kieltä. Omituista on kuitenkin se, että ne poistetut viestit ilmestyivät takaisin tähän ketjuun. Kun noin kauniisti pyydät, niin poistun täältä ja paljastan jäähyväisiksi sen, että minun kansallisuuteni on Viron kansalaisuus ja rakastan kotimaatani (Eestiä) luultavasti enemmän kuin yksikään teistä, jotka tähän ketjuun olette kirjoittaneet. Välillä hävettää olla virolainen.

        "..rakastan kotimaatani (Eestiä) luultavasti enemmän kuin yksikään teistä". Ära sa räägi.:D Ja millega väike illimar teiste kodumaa armastust mõõdab? Muideks, eestlased ei kasuta eriti sõna "kodumaa", vaid kasutatakse sõna "isamaa". "Kodumaa" (rodina) on rohkem venelaste sõnavaras. Ja veidi sellest kustutatud vestlusest: ---------- "Voi Maara,,,,mitä teit nyt,,,,!" hüüatas äksvee (xv-) http://finestglobe.com-st ühes kustutatud kommentaaris väikesele illimarile. Ning selle peale kustutati osa vestlusest nagu niuhti. Inetut mängu mängite, gloobuslased. Kõigile on ju teada, et te siin lugemas käite ja ka osa teemasid omale edasi jututamiseks võtate. Pole siis ime, et eestlased ei kipu teil seal osalema.


      • nahistelu???
        rajat sitten kiinni kirjoitti:

        lopullisesti vaan

        Kävin juuri Virossa ja parissa tuttavaperheessä kuulumisia vaihtamassa. En huomannut mitään nahistelua. Sama iloinen vieraanvaraisuus vallitsi, sain vielä mukaani litran purkin omatekoista hilloa, jota nautiskelen aamupuuroni kanssa. Kesällä sitten poikkean taas suvilaan, ja he toivon mukaan tulevat meille maalle käymään, kummatkin pariskunnat, toinen seminaarimatkallaan Tampereelle.


      • äxvee
        "parim gloobus" kirjoitti:

        "..rakastan kotimaatani (Eestiä) luultavasti enemmän kuin yksikään teistä". Ära sa räägi.:D Ja millega väike illimar teiste kodumaa armastust mõõdab? Muideks, eestlased ei kasuta eriti sõna "kodumaa", vaid kasutatakse sõna "isamaa". "Kodumaa" (rodina) on rohkem venelaste sõnavaras. Ja veidi sellest kustutatud vestlusest: ---------- "Voi Maara,,,,mitä teit nyt,,,,!" hüüatas äksvee (xv-) http://finestglobe.com-st ühes kustutatud kommentaaris väikesele illimarile. Ning selle peale kustutati osa vestlusest nagu niuhti. Inetut mängu mängite, gloobuslased. Kõigile on ju teada, et te siin lugemas käite ja ka osa teemasid omale edasi jututamiseks võtate. Pole siis ime, et eestlased ei kipu teil seal osalema.

        Mis mängu, pole siin mingi mängu, inetud veel vähem. Tosi et käin aeg ajalt seda foorumid vaatamas, kas ei tohiks we Aga et siit teemasid leiaks millest veel vestlust edasiseks saaks, see küll vist naljaks mõeldud jutt,globes nats asja ka. Ja kui siit moni vestlus ka kaob, selles pole midagi eriti halba.


      • ega ...
        äxvee kirjoitti:

        Mis mängu, pole siin mingi mängu, inetud veel vähem. Tosi et käin aeg ajalt seda foorumid vaatamas, kas ei tohiks we Aga et siit teemasid leiaks millest veel vestlust edasiseks saaks, see küll vist naljaks mõeldud jutt,globes nats asja ka. Ja kui siit moni vestlus ka kaob, selles pole midagi eriti halba.

        kommentaaride kustutamisest ei olekski midagi halba, kui ei mängitakse selle juures naiivset lollikest. Pealegi on väga huvitav jälgida, millised kommentaarid just kaovad. Kas said aru, we ?


      • jõmpsikas
        "parim gloobus" kirjoitti:

        "..rakastan kotimaatani (Eestiä) luultavasti enemmän kuin yksikään teistä". Ära sa räägi.:D Ja millega väike illimar teiste kodumaa armastust mõõdab? Muideks, eestlased ei kasuta eriti sõna "kodumaa", vaid kasutatakse sõna "isamaa". "Kodumaa" (rodina) on rohkem venelaste sõnavaras. Ja veidi sellest kustutatud vestlusest: ---------- "Voi Maara,,,,mitä teit nyt,,,,!" hüüatas äksvee (xv-) http://finestglobe.com-st ühes kustutatud kommentaaris väikesele illimarile. Ning selle peale kustutati osa vestlusest nagu niuhti. Inetut mängu mängite, gloobuslased. Kõigile on ju teada, et te siin lugemas käite ja ka osa teemasid omale edasi jututamiseks võtate. Pole siis ime, et eestlased ei kipu teil seal osalema.

        on eesti keeles kodumaa. Illimaril on õigus ja meie eestlased siin on enam või vähem jälitusluuluga haiged. Riidlevad omavahel ja ajavad igasugust hämaja juttu. Häbi! Küllap soomlased, kes eesti keelest aru saavad naeravad meile räme pärastava naeru. Meie olemegi naeru väärilised. Lubage veelgi rohkem teine teisele lõuksi anda. Krt ma vahetan rahvust, eestlane ma ei rohkem taha olla.


      • teadmiseks
        jõmpsikas kirjoitti:

        on eesti keeles kodumaa. Illimaril on õigus ja meie eestlased siin on enam või vähem jälitusluuluga haiged. Riidlevad omavahel ja ajavad igasugust hämaja juttu. Häbi! Küllap soomlased, kes eesti keelest aru saavad naeravad meile räme pärastava naeru. Meie olemegi naeru väärilised. Lubage veelgi rohkem teine teisele lõuksi anda. Krt ma vahetan rahvust, eestlane ma ei rohkem taha olla.

        Esiteks on see eesti foorum, kus eestikeelne vestlus on igati teretulnud. Nii et nõuda siin soomekeelset vestlust ühe eestlase poolt on juba liig mis liig, kusjuures ei olda isegi kursis foorumi ajalooga. Heatahtlikele soomlastele on alati vastatud ka soome keeles. Need aga, kes püüavad siin Eestit ja eestlasi mõnitada ja alandada, saavad ka vastava vastuse. Teiseks ei saa pidada ühe illimari juttu loogiliseks, et kõik Soomes töötavad eestlased on rahaahned. Järelikult kuulute te mõlemad ka nende hulka. Või tahab ta öelda, et tema enda töötamine Rootsis ei olegi ilmselt rahaahnus? Töötaja töötamine ükskõik kus firmas on tegelikult ka firma omanikule kasumi tootmine ning vaevalt ka omanik heategevusega tegeleb. Kolmandaks: pean lugu nendest rahvuskaaslastest, kes ei kipu siin ja mujal maailmas halvustavalt rääkima tervest Eestist ja nimetama samas ka oma sünnimaa presidenti "äraostetud presidendiks". Neljandaks: president ja Eesti elu võib mõnele välismaal elavale eestlasele meeldida ja mõnele mitte meeldida, kuid on olemas selline asi nagu inimese sisemine HARITUS, KASVATUS ja TAKTITUNNE, et oma riigi musta pesu ei laotata mööda maailma laiali. Nii et nii mõnigi võiks hoopis oma suu puhtaks pesta ja võtta selles osas eeskuju soomlastelt. Soomes kohtab tihti piinlikke momente just nende eestlaste pärast, kes kiruvad Eestit nii söögi alla kui söögi peale, samas rusikaga rinda tagudes, et just tema on "õige eestlane"... Aga nagu viimasest uuringust selgus, pidigi välismaal elavate eestlaste keskmine haridus olema gümnaasiumi tasemel ja nende jutt a la kurat, anname lõuksi. Nii et lugupeetud Maarad, võtke ennast kokku ja ärge elage omi komplekse ja eestivaenulikkust mujal maailmas välja. Teie luulud on juba teie probleem, ja kui teil on häbi olla eestlane, siis tõepoolest - vahetage rahvust.


      • poluvernik vist
        jõmpsikas kirjoitti:

        on eesti keeles kodumaa. Illimaril on õigus ja meie eestlased siin on enam või vähem jälitusluuluga haiged. Riidlevad omavahel ja ajavad igasugust hämaja juttu. Häbi! Küllap soomlased, kes eesti keelest aru saavad naeravad meile räme pärastava naeru. Meie olemegi naeru väärilised. Lubage veelgi rohkem teine teisele lõuksi anda. Krt ma vahetan rahvust, eestlane ma ei rohkem taha olla.

        Rahvust sulle otsette löödud pole, kodakondsus on passis. Sinu kirjutatu - naeravad meile räme pärastava naeru - Meie olemegi naeru väärilised - teine teisele lõuksi anda reedab, et eesti keel on kas ununenud või pole emakeel. Ma ei räägi kirjavigadestvigadest.


      • ega ... kirjoitti:

        kommentaaride kustutamisest ei olekski midagi halba, kui ei mängitakse selle juures naiivset lollikest. Pealegi on väga huvitav jälgida, millised kommentaarid just kaovad. Kas said aru, we ?

        Siisgi et ma ise ei eriti jälgi, mis siit kaob ja mis mitte.


    • antibäckman

      Se Johan Bäckman on levittänyt väärää tietoa Virosta ja sen historiasta sekä mustamaalannut virolaisia kansana. Samalla se on venäläinen stalinisti, joka on Kremlin palkkalistalla ja tekemisissä venäläisten hämärien tyyppien kanssa. On aivan oikein, että sille provokkaattorille on asetettu maahantulokielto Viroon. Kuvitelkaa, että joku virolainen tekisi avoimesti suomalaistenvastaista propagandaa ja väittäisi suomalaisten olevan natseja, fasisteja ja että Suomessa sorrettaisiin venäläisiä. Juuri sitä on se Bäckman jo suorittanut viron kansaa vastaan.

    • jäisivät tulematta

      pilaamaan muiden leppoisaa viikonloppua keskisuomalaisissa metsissä...

    Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tracey Munoz

      😍😋😍😋😍😋😍😋😍 ❤️ ­­­N­y­m­­f­­o­­m­­­a­­a­­­n­­i -> https://x18.fun/girl06995093#TraceyMunoz 🔞❤️💋❤️💋❤️🔞�
      Inkontinenssi
      0
      3049
    2. Denise Johnson

      😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋 🔞 ­N­y­­m­­­f­­o­­m­­­a­a­n­­­i -> https://x18.fun/girl01077699#DeniseJohnson 🔞💋❤️💋❤️💋�
      Golf
      0
      3048
    3. Jess Bruni

      😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍 😍 ­­N­y­­m­­f­­­o­­­m­a­­a­­n­i -> https://x18.fun/girl07121073#JessBruni 🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤
      Vilustuminen
      0
      3027
    4. Brandi Benavides

      😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋 🍑 ­­­N­­­y­­­m­­­f­­­o­m­a­a­­n­i -> https://x18.fun/girl08543776#BrandiBenavides 🔞💋❤️💋❤
      Vuokrataan kulkuneuvoja
      0
      3014
    5. Teresa Torres

      😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋 💋 ­­N­­y­­­m­­­f­­­o­­m­­a­­a­­­n­­­i -> https://x18.fun/girl02775956#TeresaTorres 🔞💋❤️💋
      Valuutat
      0
      3014
    6. Tara Gulson

      🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑 🍑 ­N­y­­­m­f­­­o­m­a­a­­­n­­i -> https://x18.fun/girl07908527#TaraGulson 🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️
      Armenia
      0
      3010
    7. Amy Taylor

      🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑 💋 ­­N­­­y­­­m­f­­o­­­m­a­a­n­­i -> https://x18.fun/girl01335513#AmyTaylor 🔞💋❤️💋❤️💋�
      Yleistä oheislaitteista
      0
      3009
    8. Zoila Mcfadden

      😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋 💋 ­­­N­­­y­m­­f­­o­m­­­a­a­n­i -> https://x18.fun/girl07756979#ZoilaMcfadden 🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
      Outokumpu
      0
      3008
    9. Helen Jondahl

      🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑 🔞 ­N­­­y­­m­­­f­­­o­m­a­­­a­­n­­i -> https://x18.fun/girl09354017#HelenJondahl 🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
      Yleistä Yhdysvalloista
      0
      3007
    10. Sandra Hodgson

      🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒 🍒 ­­N­­­y­­m­­f­o­­­m­­­a­­a­­­n­i -> https://x18.fun/girl02473730#SandraHodgson 🔞❤️❤️❤️❤️
      UPM
      0
      3007
    Aihe