Irtisanokkaa

Ajetaan YLE konkurssiin. Joukkoirtisanoudutaan lupamaksuista ja viedään töllö tunkiolle. YLE on konkassa ennen kuin uusi laki saadaan tuskien taipaleen kautta voimaan
3120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei se ole pelkästään tv-maksu. Siihen sisältyy netti-lehti-puhelin-radio ym, maksuja. Vaikka ei telkkaria olisikaan niin maksu tulee jos esitys menee läpi. Tämä on väärin.

Äänestä

kaikki muutosta vastustavat vaan joukolla irtisanomaan TV maksu justiinsa! Joukkoliike on saatava aikaan!

Äänestä

Lisätiedoksi laitoin: Luovuin televisiosta ja muiden ylen medioiden käytöstä protestina kaavaillulle media maksulle. Kehotan kaikkia tuntemiani henkilöitä toimimaan samoin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TV-lupa nyt! kirjoitti:

Ajetaan YLE konkurssiin. Joukkoirtisanoudutaan lupamaksuista ja viedään töllö tunkiolle. YLE on konkassa ennen kuin uusi laki saadaan tuskien taipaleen kautta voimaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu