Minne on kadonnut ihmisten todellisuudentaju? Tätä palstaa lukiessa ei uskoisi, että nämä joutavanpäiväiset lurinat ovat aikuisten ihmisten kirjoittamia.
Tällä palstalla ei osata keskustella muusta kuin Simanaisesta, Wavehunterista, 40 :sta, yleensä chatti-ihmisten käyttäytymisestä. No, onhan tämä chat-keskustelupalsta, mut ei täältä löydy ollenkaan järkeviä juttuja!
*palaa takaisin omiensa pariin*
Tällä palstalla ei osata keskustella muusta kuin Simanaisesta, Wavehunterista, 40 :sta, yleensä chatti-ihmisten käyttäytymisestä. No, onhan tämä chat-keskustelupalsta, mut ei täältä löydy ollenkaan järkeviä juttuja!
*palaa takaisin omiensa pariin*
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mitäpä jos aloitat keskustelun ja et marise ja arvostele . Jos haluaa jotain parantaa voi aloittaa sen ensin itsestään näin se menee.
Itseä voit muuttaa mutta et toisia eikä se ole edes tarkoituskaan .Jokainen taplaa tyylillään
Jospa aloitat positiivisesti ensikerralla voi saada jotain aikaan myös.Vai onko se vaikeaa .
jos kokee itsensä niin erinomaiseksi voi myös vähän näyttää sitä taitoaan .
Ole hyvä vain .
Muuten ilmoittelenpa vain että pakkohan sun ei ole tänne tulla edes ihan on vapaaehtoista astua näin "joutavanpäiväiseen "paikkaan .
Jotain kai silti sait tuolla kirjoituksellasi aikaan itsellesi ainakin .
Mutta muuten toivotan sinulle leppoisaa mukavaa rauhallista iloista ja onnellista Joulua ja älä unohda hymyä ja huumoria
Kuulehan, ei täällä muut keskustelunaiheet menesty, ainoastaan jutut joissa toisia mollataan ja arvostellaan ne saavat kannatusta, parhaat jutut tietysti ovat ne joissa jotkut mainitaan nimeltä. Voit itse heittää kehiin jonkun älykkään keskustelun aiheen sitä tuskin miksikään noteerataan, voit kokeilla ole hyvä.
Toisaalta onhan hyvä että tällainenkin "joutavanpäiväinen" palsta on olemassa jossa saa tuoda julki paheksuntansa vaikka sefuja kohtaan kun on tullut niiiiin väärin ymmärretyksi, ulos heitetyksi ja ihan ilman omaa syytään.
Jokainenhan täällä on erinomainen omalla tavallaan, omine mielipiteineen, sitäkään ei käy kiistäminen. Huumoriakaan ei puutu, kuka nauraa millekin, positiivisuus suorastaan paistaa näistä kirjoituksista, kun vain osaa etsiä, tai ymmärtää, huvinsa kullakin, myös minulla.
Sekä vierailijalle että ihmetellentaas tonttujoukkoon kuuluville rattoisaa joulua.
Et ole sitten ilmeisesti huomannut chättien omaa puhetyyliä yleisellä jos noin takerrut jonkun nimimerkin kirjoituksiin.
Tuota kirjoitustapaa mitä monet yleisellä käyttää voitaisiin kutsua "chättien small talkiksi", jos nyt ylipäätään ymmärrät mitä tarkoitan.
Päivänselvää on että kaikkia ei kukaan voi miellyttää, et varmaan sinäkään, joten jätä sikseen toisten puhe- tai kirjoitustyylien mollaaminen.
Ja hei, aina voi olla menemättä huoneeseen, kukaan ei siihen pakota tai peräti vain ignoorata katseeltaan koko yleinen keskustelu, jos se onnistuu minultakin niin kai sinäkin sen taidon osaat tai ainakin opit. Pitää vain oppia keskittymään privassa keskusteluun ja unohtaa kaikki muu ulkopuolinen teksti mitä näkyy :), niin helppoa se on.
Ja sitten vielä, onko se niin että se mikä sinusta on ikävää katseltavaa pitäisi olla kaikista muistakin ikävää?? Onneksi itse en koskaan kasva ns. aikuiseksi, niitä riittää tässä maailmassa, tiukkapipoisia pingottajia. Olen ennemmin aikuinen "lapsi" kuin aikuinen "aikuinen" :D
Pyydän anteeksi, kirjoitukseni kuului tuossa alempana olevaan *nauraa*
Tuli pikkupikku MOKA *on iha nolona*
"Tällä palstalla ei osata keskustella muusta kuin Simanaisesta, Wavehunterista, 40 :sta, yleensä chatti-ihmisten käyttäytymisestä. No, onhan tämä chat-keskustelupalsta, mut ei täältä löydy ollenkaan järkeviä juttuja!"
Oliko Sinun keskusteluavauksesi sitten järkevä? Sehän elää edelleen tuota samaa Wave&Sima-hypeä kuin arvostelemasi keskustelu.
Miksi et aloittanut jotain mielestäsi "järkevää" keskustelua?