miten saa c-kasetit siirettyä nettiin.mulla on musiikki c-kasetteja pitäis laittaa tietokoneseen mutta miten kiitti neuvoista
c-kasetit nettiin
miten.....
4281
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
En yleensä hehkuta kaupallisia ohjelmia mutta Magixin Audio Cleaning Lab on hintansa väärti, edullinen ja toimiva. Valitset äänitetääönkö esim. C-kasettia, LP:tä jne. Ohjelma osaa "pilkkoa" biisit erillisiksi, velho poistaa kohinaa, ritinää jne. ääntä saa kirkastettua yms. Käsisäädöillä voi tehdä vaikka mitä. Nauhoitetun ja puhdistetun äänityksen voit sitten tallentaa vaikka mp3 muotoon tai polttaa suoraan CD:lle jne. Tuossa arvostelu muutaman vuoden takaa, sen jälkeen ohjelma on vain petraantunut: http://www.tietokone.fi/lukusali/artikkelit/2002tk06/pikis_magix.htm Hinta ei ole este, ja kalliimassa on piuhatkin mukana: http://www.verkkokauppa.com/popups/prodinfo.php?id=17438 http://www.verkkokauppa.com/popups/prodinfo.php?id=32383 Ilmainen vaihtoehto on Audacity jolla onnistuu vaikka mikä, tosin kaiken täytyy tehdä itse käsin ja se vaatii jo enemmän kiinnostusta ja tietämystä. Jos on halua oppia niin Audacity on monipuolisempi kuin Magix. Mutta peruspertille Magix ja sen velho ovat nannaa. http://audacity.sourceforge.net/
tuote on loppu saako muualta
Ainakin meidän Prismassa myydään noita Magix-ohjelmia, riippuu tietenkin kuinka hyvin varustettu Prisma on. Nehän löytyy tietenkin sieltä musa/video/atk/viihde-osastolta.
Ikinä kuullut tekijänoikeus laista???? Jos olet piereskellyt teininä nauhalle. siirrä vaan. Mutta jos kyseessä on jotain radiosta äänitettyä musaa tms. Pitääpi olla nykyisen lainsäädännön mukaan 50 vuotta rekijän kuolemasta, ennen kuin oikeudet ovat vapaat. EU on nyt muuttamassa rajaa 70:n vuoteen. Jos on muitten kamaa, älä varasta, se voi tulla kalliiksikin.