Onko kokemusta

Zwack Unicum

Sainpa 50V-lahjukseksi ko.juomaa Onkos kokemusta kysyisestä eliksiiristä - maku nimittäin melkoisen "erikoinen" Oisko vihjeitä mitä kantsis "sekaan sekoitella" pehmeydeksi ravistella ???

9

3882

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hyvä troppi

      ruoan sulatusta edistävä "vatsalääke", jota en yrittäisi sekoitella yhtään mihinkään. Nautitaan sellaisenaan pienestä pikarista. Juoma säilyy hyvin kaapissa ja on riittoisaa. Lainaus netistä: "Unicum on yli 40 yrtistä valmistettu likööri, joka kypsytetään tammitynnyreissä. Unicumia pidetään Unkarin kansallisjuomana, jota tarjoillaan Unkarissa usein aterioiden jälkeen, digestiivinä."

      • Zwack Unicum

        Huomenta vain ´ Nettiin turvauduin minäkin (kun olin ensin maistanut) Ja sain tämän tiedon, minkä sinäkin kirjasit : Unkasrin kansallisjuomasta siis kysymys. Ja lääkinnällistä ... Riittoisaa, sitä sen on : ) : ) “Takapotku” on sen verran vahva , että “sormustellinen “ on sopiva määrä Itseasiassa olin “utelias” kuulemaan minkämoisen “makuelämyksen” muut ovat saaneet. - Missään nimessä en lahjaani hylkää, ei, ei Vaikkakin rehelliseksi jos heittäydyn ; tuskin ostan uutta pulloa tilalle :D :D Vatsaystävällistä kevättä sinulle Vastauksestasi kiittäen :)


    • ----------.-.-----------

      Ihan hyvää ja terveellistä tärpättiä. Karos kun sitä ei oo tarkoitettukaan perseifen vetämiseen. Kysymys oli samaa luokkaa, jos menee pirun kalliiseen kurmeeraflaan ja tilaa hanhenmaksaa ja tiristettyä buffalon filettä ja ens töikseen utelee tarjoilijalta ketsuppia. =DW=

      • Zwack Unicum

        Hips Heijaa Taitaa olla paras tae ”pers….” , että ottaa vähän sitä, vähän tätä ja sinistä sitten vanhalla vähän enempi :D :D - Sinällänsä hauska viittaus tuo ketsuppi ; se kun ei kuulu minun ”ruokamenuuni” laisinkaan Pointtisi kyllä ymmärsin -ja tunnistan siinä jopa lievää samankaltaisuutta omien ajatusteni kanssa. Tuossa ed.vastauksessa tuli esille tuo tammitynnyri Ehkäpä siinä osasyy ; en oikein pidä ”tammisista” viskeistäkään - Vaikkakin viskit on ”top-tenissäni” Kiitos kuitenkin vastauksestasi ja hyvää sekä tervellistä kevättä :)))


    • Anonyymi

      Join sitä Budapestissä ja tykästyin. Liköörilasi ja viereen lasi vettä .

    • Anonyymi

      Smagalle hyväksi, kuten jäger ja vastaavat.
      Jos itsellä salkku sekaisin nappaan tätä. Luotto kamaa.

      • Anonyymi

        Samaé täällä!


    • Anonyymi

      Jägermaister on myös vatsarelaksantti. Juomanlaskija ravintolassa tarjosi sitä pahaan närästykseen.

    • Anonyymi

      Ihan kauhea paskaa mutta menee kun on kunnon pohjia

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas uusi PS:n rasismiKOHU!

      Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      649
      1434
    2. 115
      1396
    3. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      198
      939
    4. Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo

      Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.
      Maailman menoa
      327
      885
    5. Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.

      Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä
      Maailman menoa
      231
      819
    6. Pitääkö minun pyytää

      Itse itseni sinun luo tällä viikolla vai tajuatko itse pyytää ??
      Ikävä
      58
      723
    7. Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!

      Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht
      Maailman menoa
      233
      697
    8. Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!

      Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o
      Ikävä
      175
      671
    9. Katotaan miten jaksat tätä

      Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.
      Ikävä
      88
      630
    10. Tiedätkö mitä mies

      Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut
      Ikävä
      21
      601
    Aihe