Mediamaksu on sit sellanen pakkokeräys kansalaisilta jotta saadaan ylen työntekijöille palkat maksettua ja säilytettyä työpaikat..
Mikä heistä tekee parempia kanslaisia????????
Muut saavat kenkää heti jos yrityksen tulos laskee,, paskaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ylen hyvä
Keräys
279
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
se on vaan taas yksi Ylen loputtomista selittelyistä. Paskaa puhuvat minkä kerkiävät. Joskus yle teki niitä syyllistäviä mainoksia joilla saatiinkin lisää tv-luvan maksajia. Tämän jälkeen välittömästi tv-lupa NOUSI vaikka aina on paasattu että se laskee, jos on enemmän maksajia. Se oli minulle viimeinen pisara. Moni kaverini on nyt työttömänä ja itsekin oon lomautettuna, eiköhän ne ylen työntekijätkin kestä saman kohtelun kuin me muutkin kuolevaiset.
luulo,kyllä tää ylen väki pitää itseään yli ihmisinä.olen sitä mieltä että meidän pitäis ottaa mallia etelä eurooppalaisista ja lähtee osottaan mieltä tonne pääkallo paikalle.jos joku vaan sais organisoitua tän homman.