Installaatio, poodium,,,oppii

Metkaa kuinka tv-selostajat oppivat käyttämään internassionaalikieltä, pooodium jo unohtunut, eikä pistä korvaan, mutta nyt ne voljelee installaatiota! Kaikelle kun on suomenkielessä vastine, niin miks inteeernasionaalisti? Upeeta?
1108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Pari sello.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


selostajat! kirjoitti:

Metkaa kuinka tv-selostajat oppivat käyttämään internassionaalikieltä, pooodium jo unohtunut, eikä pistä korvaan, mutta nyt ne voljelee installaatiota! Kaikelle kun on suomenkielessä vastine, niin miks inteeernasionaalisti? Upeeta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu