Minulla on 5, 7 ja 9 vuotiaat lapset (sekä pieni koira) joille tarvitsen satunnaisesti hoitajaa työmatkojeni aikana. Lastenhoitoavun on kuukausikohtainen ja vaihtelee n. 15 päivästä (illat klo 17 alkaen - aamuun klo 8) muutamiin päiviin. Matkustan kotimaassa pääasiassa 1-3 päivän matkoja jolloin tarvitsen lapsille hoitajaa myös yön yli eli pitäisi yöpyä meillä ja pisimpiä matkojani ovat ulkomaanmatkat jotka ovat kestoltaan muutamasta päivästä jopa viikkoon (näitä vain muutamia vuodessa). Lisäksi satunnaisesti tarvetta hoitajaan esim. lasten sairastumisten aikana. Maksan hoidosta Mannerheimin Lastensuojeluliiton taksojen mukaan eli 8,20 euroa/tunti ja lisäksi kaikki työnantajamaksut. Hoitaja maksaa itse oman ennakonpidätyksensä ellei asiasta toisin sovita. Lisäksi korvaan matkakulut yleisten kulkuneuvojen mukaan ja ateriat kuuluvat tietenkin myös hoitajalle työssaoloaikana. Asumme Kilon aseman lähellä eli meille pääsee kätevästi junalla.
Mikäli olet kiinnostunut ota yhteyttä vastaamalla tähän viestiin - jätä yhteystietosi niin vastaan sinulle.
Lastenhoitoapua tarvitaan ESPOO
äiti Espoosta
3565
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Moi! Olen kiinnostunut! Olen 24-vuotias saksalainen opiskelijatyttö. Asun Espoon Matinkylässä. Minulla on paljon kokemusta lastenhoidosta. Jos olet kiinnostunut ja haluat tietää enemmän minusta, ota yhteyttä! Terveisin, Steph [email protected] 040 533 59 91
Hei,olisin kiinnostunut kuulemaan lisää työstä.Olen 22vuotias,äiti ja lastenohjaaja,lisäksi olen ollut hoitajana noin25ssä perheessä,niin satunnaisesti kuin kokopäivätyössä,viikonlopun yli hoidotkin tuttuja.Ota yhteys [email protected] jos voisin olla sopiva hoitaja lapsillesi.
Hei! Olen 19-vuotias nuori nainen nurmijärveltä. Minulla on paljon kokemusta lapsista, ja opiskelenkin lähihoitajaksi. Puhelinnumeroita voidaan vaihtaa sähköpostin kautta. Kerron mielelläni lisää jos kiinnostaa! [email protected]