Huomenna

Mutta erosin ay-liikeestä en maksa enää demareille tukia vaan liityin yksityiseen kassaan,en tykkää kun mun liitolle maksamat rahat varastetaan ja käytetään politiikan tekoon,kannattais muitenkin miettiä asiaa
2486
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

sitten kun vielä ajattelee miten raukkamaisen tempun tuo demareitten Kari Urpilainen teki tuon,sähkönkorotuksen suhteen. Ei tuon tyylin nuolijoita kannata tukea,saati sitten äänestää. Ja parempaahan käyttöä noillekkin rahoille löytyy,on vaan paljon rahaa mitä menee noihin ammattiliiton maksuihin,tuntuu vaan että,menee Demareitten pohjattomiin taskuihin.

Äänestä

hyvä että joku uskaltaa. Vittuako sitä jonku politikon media kamppaniaa maksamaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Töihin aamuvuoroon kirjoitti:

Mutta erosin ay-liikeestä en maksa enää demareille tukia vaan liityin yksityiseen kassaan,en tykkää kun mun liitolle maksamat rahat varastetaan ja käytetään politiikan tekoon,kannattais muitenkin miettiä asiaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu