Mikro-ohjaimet 32b ja C-kääntäjät

Millaisia kokemuksia teillä on eri c-kääntäjistä, ja löytyykö joku 32 bittinen mikro-ohjain johon saisi ilmaisen tai halvan c-kääntäjän. Itse olen käyttänyt noita 8 bittisiä mikro-ohjaimia ja nyt pitäisi saada jo vähän kovempi peli käyttöön.
2321
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Valitettavasti tämä ei vastaa kysymykseesi..
Minkälaista ohjelmointi laitetta/softaa olet käyttänyt tähän asti (esim 16f84:n) ohjelmointiin.
Netti täys vaihtoehtoja, iskee valinnan vaikeus.
Nimim: vasta alkaja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eräs kirjoitti:

Millaisia kokemuksia teillä on eri c-kääntäjistä, ja löytyykö joku 32 bittinen mikro-ohjain johon saisi ilmaisen tai halvan c-kääntäjän. Itse olen käyttänyt noita 8 bittisiä mikro-ohjaimia ja nyt pitäisi saada jo vähän kovempi peli käyttöön.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu