voisko joku kertoo,miten auttaa frendii,joka on liian laiha ja laihtuu vain koko ajan.se on 160/43 eikä se syö.miten mä auttaisin sitä,ku sen vanhemmat sanoo vain ,et se ei kuulu nille,miten muut hoitaa elämäänsä,ku oon niille koittamu kertoo..miten siis autan häntä??
ystävästä!!
hädissään!!!
7519
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mä oon itte saman pitune ja saman painone ku kamus.. enkä mielestäni liian laiha.. :) Mutta en osaa neuvoa, ilmotin vaan! :)
Mä oon kans jotain samaa pituusluokkaa ehkä vähän pitempiki ku se sun kaveris ja painan vain 39 ja en oo omasta mielestäni liian laiha mut kyl muut niin sanoo.. Sä et voi oikeestaan mitenkään auttaa sitä sun kaverias.. jos se ei halua syödä niin tietääpähän vähän ajan päästä et mitä siitä seuraa ku sairastuu anoreksiaan ja voi jopa kuolla siihen :(
Mut koita selvitä asiasta ku yleensähän kaveria ei jätetä pulaan mut tämä on vähä eri tilanne.
Hyvää joulua kaikille!
te ootte kaikki alipainosia. ainaki 50kiloo pitäs teidän pitusen painaa. älkää valittako jos tissit ei kasva ja menkat ei ala. katketkaa.
mä oon aivan samaa mieltä *miss*-henkilön kanssa..
siis eihä teissä oo mitään katottavaa!!
luuta ja nahka!!
se on ruman näköstä!!
ja jos ei syö niin ei ne tissitkaa kasva!!!
SYÖKÄÄ!!! SYÖKÄÄ"!!!!
pitää varmaan puhua sille sun kaverilles ymmärtäväiseti tai tällee!!!
mä ymmärrän sun huoleSS!!
Vaikka mä oonki laiha niin mä syön ihan älyttömästi mut silti ei tule lisää kiloja et en mahda mitään vaikka haluaisin lihottaa itteeni ku mä en oikein kunnolla läydä itelleni housuja ku kaikki on liian isoja tai sitten liian lyhyitä :/
Mut iloista joulua kaikille ja syökää kunnolla!!
No, mä oon 13, 157/38 ja mul on kyl menkat.. ja mä syön enemmän kun muhun pitäis "mahtuakaan".. laihuus voi johtua sairauksistakin..Mä tiedän et mun normaali paino ois n.53 kg mut jos ei paino nouse ni ei si.. kuppis nyt 70A mut ens vuoden alus päin isompii ostaan. Kyl mä näin oon tyytyväinen, kelpaanpaha paremmin jätkil ku oon laiha mut sopivasti muodokas, elämän tavoista se riippuu, en mä laihduta ja hyvä näin. (en halveksi normaalipainoisia,mutta itse olen mieluummin näin,hoikka) Muuten,jos et pidä meistä "alipainoisista kepeistä" , niin mites käytät nikkiä *miss* , missit ovat alipainoisia myös,jos siitä lähdetään, älä käytä nikkiä,jos sodit sen sisältöä vastaan, sanonpahan vaan ! Mitä mieltä te muut "kepit" olette ?
Mä oon 167cm ja 46kg mut siis eihän toi sun kaveris nyt mikään anorektiikko vielä ole?
En mäkään syö välillä päivässä mitään muuta kun aamupalan ja hyvin oon tähän mennessä pärjänny..
Anna kamus vaan olla, kyl se sit ite tajuu joskus et sen pitäis syödä.. :)