Sima & Wave

Intohimoisia hetkiä teille joululeikkien tiimellykseen. Nakutanssia kuusen ympärillä ja piehtarointia karhuntaljalla perinteiseen tapaan. Tulee haikea joulu ilman teitä. Kai saamme kuulla salaisimmatkin yksityiskohdat pyhien jälkeen? Mitä annoitte toisillenne lahjaksi? Oliko Wave ihana isäntä ja Sima kaunis emäntä?

*sulkee dimmut ja loihtii ittensä kärpäseksi kattoon seuraamaan kuninkaallisten ylellistä joulua* ;D
5592
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

tulee palstalle. Sekä edestä että takaa. Ja myöskin Waven välitumputukset.

Iliman muuta!

Äänestä
  • Sinulle ei paketin pakettia. Vain likainen ja käytöstä poistettu hieromasauva. ;D

    *käy tsekkaamassa Tarja Halosen roskiksen ja löytääkin aikamoisen valikoiman*

    *Rööperissä ei kasva edes nokkoset, saatikka ruusut*:D

    Hyvää joulua silti sinne lähikapakkaan!:D

    *lykkää monot upouusiin Peltosiin ja sivakoi pepun posket punaisina ensimmäiseen osoitteeseen...OHO!Ovessa lukee Sima ja Wave Huntter!*dippa dippa daa:D*

    Äänestä

Mee siekin Simanainen jo joulunviettoon vai eikö sulla ole parempaa tekemistä?

Kaikesta huolimatta, Hyvää Joulua!

Äänestä

Pöh ja höh! Heti tää muuttu tylsäksi ilman teitä, ei mitään hauskaa.

*harkitsee vakavasti joulun yli lupiin liittymistä, ellei jäsenmaksu nouse päätä huimaavaksi*

*pukeutuu minikokoiseen tonttupukuun ilman alaosaa ja lähtee tarkastamaan kaikki kiltit pojat*;D

Halipusnusruts Simamehulle ja Waavitaaville.

Äänestä

Tortunmakuista Joulua teille molemmille.;D

*jakaa torttunsa jouluksi mahdollisimman moneen osaan ja tarjoaa kaikille puutteessa oleville UnelmaMaistuvan siivun*;D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vanilupi kirjoitti:

Intohimoisia hetkiä teille joululeikkien tiimellykseen. Nakutanssia kuusen ympärillä ja piehtarointia karhuntaljalla perinteiseen tapaan. Tulee haikea joulu ilman teitä. Kai saamme kuulla salaisimmatkin yksityiskohdat pyhien jälkeen? Mitä annoitte toisillenne lahjaksi? Oliko Wave ihana isäntä ja Sima kaunis emäntä?

*sulkee dimmut ja loihtii ittensä kärpäseksi kattoon seuraamaan kuninkaallisten ylellistä joulua* ;D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu