Blondi meni naimisiin. Hänen miehensä oli kertonut hänelle, että sellaisia vehkeitä jotka hänen jalkovälistään löytyivät, ei ollut kellään muulla miehellä maailmassa. Blondi eli tämän tiedon kanssa avioliitossaan tyytyväisenä monta vuotta. Sattuipa sitten miehen serkkupoika kerran kyläilemään heillä useamman päivän ajan. Serkun lähdettyä blondi kysyi mieheltään:
- Miksi sinä olet valehdellut minulle? Tuolla sinun serkkupojallasi oli samanlainen vehje jalkovälissään kuin sinullakin.
- Alun perin minulla olikin niitä vehkeitä kaksin kappalein. Serkkupoika kuitenkin niin kovasti halusi itselleen samanlaisen, että minä sitten lahjoitin toisen hänelle, selitteli mies.
- Miksi ihmeessä sinun piti mennä antamaan hänelle se parempi?
blondi
asd
1
1543
Vastaukset 1
- blodi itsekkin
mitä yhteistä on blondilla ja paistin pannulla
vastaus:molemmat saavat munan kovettumaan
ha hahhah hah haa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja2971233Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3081166Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔50958- 87924
- 106899
- 101879
- 111742
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh13604- 64588
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh3577