Ottavatko miehet tosissaan flirttailun työpaikalla? Tykkään itse flirttailla työpaikkani miesten kanssa, mutta nyt yksi näistä miehistä vaikuttaa siltä, että hän haluaisi vähän muutakin kuin sanallista kanssakäymistä. Itse pidän flirttiä vain pienenä piristyksenä arjen keskellä. Miten saan hänet takaisin ruotuun, jos hän onkin tosissaan?
Flirttailu työpaikalla
9
2093
Vastaukset
- ieva
Ole ensin viikko myhäilevän salaperäinen ja vihjaile että nyt on jotain suurempaa meneillään. Ilmaannu sitten töihin ja esittele vaivihkaa kihlasormusta (jonka olet lainannut joltain kaveriltasi) ja sano että nyt iski tosi rakkaus. Myöhemmin voit ottaa sormuksen pois koska sanot sen haittaavan työtä yms.
- mies
Sehän se vasta häntä innostaisi, koskapa seksihän siellä mielen perukoilla on tietenkin. Eivät miehet kihlasormuksista välitä. Miksi Ieva edes ajattelet, ettei sormusta jo ole.
- Hep!
Keskity työntekoon, äläkä sotke muitten ajatuksia!
- ruma ankanpoikanen
kaikki sanovat et lopeta,mut minullakin on työpaikka vilppejä. mitäs sitten se ei maailmaa sitten muuta.antaa ihmiset pitää hauskaa edes kerran, mut eteenpäin en koskaan ole mennyt joten työpaikka on työ ja koti on koti.siihen mulla jää.
sinä! merkki et mitään muuta ajattele kuin ihtesä ja sen kyllä huomaa.
- Tatjaana :-)
oma itsesi ja kuin et ymmärtäisikään.......;-D
Ethän sinä sille mitään voi että miehet tykkää.....;-D
Aina ei voi voittaa, ei edes joka kerta.......;-D - sökö sökö söö
Kyllä se siitä
=oD- !
Joka leikkiin ryhtyy, se leikin kestäköön! Eli itsehän itsellesi "päänvaivaa" näytät hankkivan. Ellei sinusta ole punkkaan asti menijäksi, lopeta pelleily.
- Minä ja pojat
! kirjoitti:
Joka leikkiin ryhtyy, se leikin kestäköön! Eli itsehän itsellesi "päänvaivaa" näytät hankkivan. Ellei sinusta ole punkkaan asti menijäksi, lopeta pelleily.
Niinpä niin, tätähän se aina on, ei sais antaa ymmärtää, jos ei ymmärrä antaa. Jos et heitä työkavereiden kanssa härskiä herjaa, olet tiukkapipo yms. Jos taas yhdyt leikinlaskuun, sinut käsitetään väärin!
- !
Minä ja pojat kirjoitti:
Niinpä niin, tätähän se aina on, ei sais antaa ymmärtää, jos ei ymmärrä antaa. Jos et heitä työkavereiden kanssa härskiä herjaa, olet tiukkapipo yms. Jos taas yhdyt leikinlaskuun, sinut käsitetään väärin!
Mutta toisaalta on mukavaa töissäkin (?) antaa ymmärtää. Pitää vaan tietää, missä menee raja!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa
Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san1036412Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1233067Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3222862- 1512785
Farmi Suomi: Kokeeko Frederik, 81, saman kohtalon kuin ikämies Danny?
Danny, musiikkineuvos Ilkka Lipsanen, nähtiin mukana Farmi Suomi -realityssä v. 2024. Danny teki yllätysratkaisun ja tuo372378Tyhmä persuväite = köyhä argumentti
Väite, että vasemmistopuolueita äänestäisivät vain “köyhät, tapatyöttömät tai heikoilla lahjoilla varustetut”, kertoo en822331Tiesitkö? Andy McCoy ja Pelle Miljoona saavat taiteilijaeläkettä - Tämän suuruinen eläke on
Ylimääräiset taiteilijaeläkkeet on jaettu ja 59 taiteilijaa sai sen. Taiteilijoiden keskimääräinen eläketulo jää hyvin a761790Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81775- 631736
Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51538