apua

Mä oon löytänyt kaikki vikat aseet ff 10 mutta ne arkut ei jostain syystä aukea. Mitä täs pitää tehä et ne arkut saa auki???
1129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tarkoitatko arkkuja jossa aseet ovat?
Ne saa auki cloudy mirrorilla, joka löytyy Calm landsista. Mene Chocobolla paikan kaakkoois osioon, paikka jossa astuit ekan kerran Calm landsiin. Siellä on höyhen jota painamalla Chocobo ottaa vauhtia ja loikkaa. Siellä on Remiem temple.

Remiem templessä on kaksi Chocoboa, kilpaile toista vastaan. Sen voittamalla saat cloudy mirrorin. Kannattaa myös kilpailla useammin koska siitä saa OK tavaraa. 4 arkkua taitaa olla kyllä maksimi mitä voi kerätä kilpailussa.

Sitten viet Cloudy mirrorin Macalania Woodsiin jossa pitää avustaa erästä perhettä. Sitten pääsee läpi tiestä, jossa on jonkinmoinen möhkäle, ja joka muuttaa Cloudy mirrorin Celestial mirroriksi ja sillä saa arkut auki.

Mutta aseisiin tarvitsee myös crestit ja sigilit pistääkseen ne voimiin. Aseet voimistetaan Macalinian metsän möhkäleessä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tidus kirjoitti:

Mä oon löytänyt kaikki vikat aseet ff 10 mutta ne arkut ei jostain syystä aukea. Mitä täs pitää tehä et ne arkut saa auki???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu