Beyblade..

Tuli vain tässä mieleen, että katsookos täällä kukaan Beybladea? Näkyy CartoonNetworkilta.. Se on hyvä ohjelma, mutta se prkln Cartoon näyttää aina samat jaksot uudestaan ja uudestaan.. Onkos kukaan muu vielä kyllästynyt tällaseen, jos ees katotte sitä...? Muuten hemmetin hyvä..
5479
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

en ole katsonut, mutta jos yhtään kiinnostaa niin nelonen alkaa tuota näyttämään joskus ensi vuoden alussa *pyörittelee silmiään*. ei kauheasti minua innosta kun on arvosteltu vieläkin huonommin kuin pokemon mutta kuka mitäkin o_O

Äänestä
  • Kiitos tiedosta!! :D No, sanotaanko vaikka että kaikki saavat tykätä mistä haluavat.. Sarja ei Suomessa ole kovin suosittu, mutta muualla euroopassa kyllä.. Joten en sanoisi sen olevan Pokèmonia huonompi, varsinkaan jos en olisi koskaan edes katsonut.

    Äänestä

Onhan sitä tullut katsottua. Ei ole kyllä animea parhaasta päästä, mutta siinä on kyllä pari söpöä tyyppiä (Kai Hiwatari on niiiin ihana!).

Äänestä

Olen katsonut kyseistä sarjaa, enkä pitänyt sen juonesta. Mutta kuten Neko-chan jo sanoi, Kai on söpö. Ja niin on Reikin. Katsoin sitä oikeastaan vain niiden söpöläisten takia^^

Beyblade ei kuitenkaan ole niin surkea kuin Pokémon. Siitä tulikin mieleeni, että Takao(Tyson) on ilmiselvä Ash Ketchum. Ainakin minusta.
Beyblade alkaa Nelosella lauantaina 3.1.2004, jos joku ei vielä tiennyt.

Äänestä
  • juups, onhan se Kairi melko cute.. Ja joo, onhan se Takao melkoisesti Ashin näköinen ja luonteinen.. Yeh, anyway.. Mun mielestä se on ihan katsottava ohjelma kuitenkin, jos vaan näkis muitakin jaksoja kuin 1-25.. Muistan kaikki jo suunnilleen ulkoa.. "Hmph. Good luck, hah? You should keep it, `cause you`re definately gonna need it, birthday- boy..." Hihihihiih :D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Red_ kirjoitti:

Tuli vain tässä mieleen, että katsookos täällä kukaan Beybladea? Näkyy CartoonNetworkilta.. Se on hyvä ohjelma, mutta se prkln Cartoon näyttää aina samat jaksot uudestaan ja uudestaan.. Onkos kukaan muu vielä kyllästynyt tällaseen, jos ees katotte sitä...? Muuten hemmetin hyvä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu