yleistäkin?

kun käyttää kortsua niin vaikuttaako se jotenkin/paljonkin "suoritukseen" ??meinaan...,että eräs jätkä ei "pystyny" tulla sisään koska joutu käyttään kortsua..oli jotenkin hankalaa ym..että se nai melkein aina sit ilman.ihmettelen vaan että onko sit puolet sen partnereista tullu raskaaks tai jotain kun ei ikinä käytä kortsua..!?-tai saanu jonkin sukup.taudin .
jätkät ,miten teidän kohdalla ?
8963
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

kyl se vaikuttaa suoritukseen.. jätkäkaveri just yks päivä tossa valitti ku joutus käyttämään kortsua kun mä oon pitäny pillereissä taukoo.. se ei vaan tunnu kivalt ja sit erektioki on ihan erilainen kortsun kanssa kun ilman.. siispä oon menossa taas hakemaan pillereitä niiden kanssa on helpompaa ja tuntuukin paremmalta (kummastakin).. voihan ne olla saanu jonkun sukupuolitaudin tai tullu raskaaks jos ei kerran kortsuu oo käyttäny

Äänestä

Mielestäni kondomia pitäisi aina käyttää ehkäisynä, jos kumppani ei ole vielä tarpeeksi tuttu. Jos sukupuolitauteja ei ole, ja tyttö käyttää ehkäisyä, ei pitäisi olla mitään syytä käyttää kondomia.

Äänestä

en tarvitse kortsuja, koska mulla on vaan oma käsi!

Äänestä
  • sama täällä. =(

    Äänestä

...on lateksi allergia ja ei kehtaa mennä ostamaan kortsujaan apteekista tai ei kehtaa tutkia kortsu pakkausta niin tarkkaan että saisi tietää onko se lateksia vai ei..

Itse tiedän jätkän jonka pikku kaveri sano ittensä irti ku siihen lykkäs kortsun päälle ja oli menossa tytsyn sisään. =) Eli lateksi allergia on jätkillä aika ilkee. mutta on se tytöilläkin. Voi tulla oksettava olo tapahtuman aikana tai sen jälkeen paikat kutisee niin prkleesti. Mutta hyvät uudet vuodet!

Äänestä

selvispä seki miks mun kohalle sattui kusipää joka ei mitää käyttäny ja ite hokasin liian myöhää.se sit näköjään vaikuttaa.....

Äänestä

Moi ! En mä vaan tiedä....

Äänestä

Olen kuullut että se ''vähän'' vaikuttaa asiaan...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

kun käyttää kortsua niin vaikuttaako se jotenkin/paljonkin "suoritukseen" ??meinaan...,että eräs jätkä ei "pystyny" tulla sisään koska joutu käyttään kortsua..oli jotenkin hankalaa ym..että se nai melkein aina sit ilman.ihmettelen vaan että onko sit puolet sen partnereista tullu raskaaks tai jotain kun ei ikinä käytä kortsua..!?-tai saanu jonkin sukup.taudin .
jätkät ,miten teidän kohdalla ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu