Onko hyvä...?

Olemme vihdoin viimein päässeet sopuun tulevan poikamme nimestä (vaikka itse vielä hieman epäröin). Mitä mieltä olette yhdistelmästä

Mikael Henri Junius?

Vai olisiko Mikael Junius parempi? Henri on isäni etunimi ja mieheni haluaisi sen poikamme toiseksi nimeksi.
2175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Junius on aika outo nimi, mutta ihan kivalta kuulostaa. Mikael Henri Junius sopii ihan hyvin yhteen. Mikael Junius olisi toinen vaihtoehto, mutta laittakaa vain se Henri siihen väliin jos haluatte.

Äänestä

Kyllä Mikael Henri Junius sointuu huomattavasti paremmin yhteen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Huhtikuun äiti -04 kirjoitti:

Olemme vihdoin viimein päässeet sopuun tulevan poikamme nimestä (vaikka itse vielä hieman epäröin). Mitä mieltä olette yhdistelmästä

Mikael Henri Junius?

Vai olisiko Mikael Junius parempi? Henri on isäni etunimi ja mieheni haluaisi sen poikamme toiseksi nimeksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu