Mitä mieltä nimestä Aaliah? ajattelin nimeä tyttärelleni, Aaliah Anjelika? Meillä on jo yksi tytär ennestään, Anilia Ambreta. Tykätään vähän erilaisemmista nimistä. Oma nimeni on Arlene.
Mitä sanotte?
Arlene
7493
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Teillä ei voi olla tuon nimista tytärtä, sillä Suomessa ei ole yhtään Ambreta-nimistä, ja kaksi ainoaa Aniliaa on kastettu vuosina 1900-1939.
Pitääkö kaikki nimet mennä aina tarkastamaan väestörekisteristä?? Mikähän nimipoliisi sinäkin luulet olevasi..
En tajua näitä ihmisiä, kun käyvät tarkistamassa joka ikisen vähänkään erilaisen nimiehdotelman väestörekisteristä *hohhoijaa* Mitä väliä jos jollakin mielikuvitus toimii paremmin kuin toisilla :)
NImistä vielä, Anilia on kaunis =)
Lukisit tarkemmin! Viestin kirjoittajahan kertoi AJATELLEENSA lapselleen tuota nimeä.
Ja en todellakaan ymmärrä miksi kaikki nimet käydään nykyään tarkistamassa väestörekisterikeskuksesta. Mitä tekisitte jos sitä ei olisi?
Jos joku sanoo olevansa ulkomaan kansalainen sitäkin aletaan heti epäillä, tietysti joukossa on myös feikkejä, mutta jotkut jutut varmasti ovat totta. Näppäimistön ä-kirjaimistakin heti tuumataan, että tuo ei voi asua ulkomailla, kun sillä on ääkköset käytössä. Tietokoneisiin voi tietääkseni ostaa vaikka erillisen näppäimistön vaikka Suomesta ja viedä sen uuteen kotimaahansa.
Ei sinullakaan taida kovin ihmeellinen lukutaito olla.
"Meillä on jo yksi tytär ennestään, Anilia Ambreta."
Ja luepas nyt minun aikaisempi viestini uudestaan, niin saatat huomata, että kirjoitin, että ANILIAA tai AMBRETAA ei ole.
Opetteles kuule itse lukemaan ennen kuin alat inisemään.
Tai siis toista nimeä on annettu joskus vuosikymmeniä sitten.
En tiennyt että minun pitää koko sukuhistoria tänne rustata.. Asumme Pohjois Ruotsissa sillä mieheni on siellä työssä. Synnytin lapset Ruotsissa ja olemme asuneet siellä monta vuotta. Käymme silti Suomen puolella muutaman kerran kuukaudessa mummolassa. Lapseni on kastettu Ruotsissa, olisin kertonut tämän jo alunperin ettei kenenkään olisi tarvinnut nähdä vaivaa ja mennä väestörekisteristä katsomaan..