Tietylle sivulle pääsyn esto?

Windows XP, pystyykö sinne laittamaan mitään juttua, ettei pääsisi johonkin tiettyyn osoitteeseen?
2409
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

SIis onko sellaista jotain ohjelmaa tai estoa joka sitten vaikka ilmoittaisi ettei sivua löydy, jos sinne yrittää mennä. Käyttis on Windows XP ja IE.

Äänestä

Tietenkin semmoista voit kokeilla, että laitat ZoneAlarm palomuurin. Käyt kerran blokattavalla sivustolla, jotta se kirjautuu "site list" sivulle ja sieltä sitten blokkaat kaikki evästeet ja mobile coden. Ota salasana käyttöön, niin jälkikasvu ei pääse omin luvin muuttamaan asetuksia.

Jos edellämainittu ei toimi, niin maksullisen ZoneAlarmin Expert rules sivulla voi tehdä mitä estoja haluaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tommy kirjoitti:

Windows XP, pystyykö sinne laittamaan mitään juttua, ettei pääsisi johonkin tiettyyn osoitteeseen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu