Onko Lappeenrannasta tullut Lontootakin sumuisempi kaupunki kun todella monet autoilijat käyttävät sumuvaloja lähes aina vai onko silmälasit vain huurtuneet eli kyseessä olisi optinen harha. Voisi poliisit pitää joskus oppituntia sakottamisen muodossa niin menisikö valojen oikea käyttö meille idiooteille tajuntaan?
Lappeenranta vs. Lontoo
sumuinen kaupunki
4484
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Se on ihan se ja sama mitä niille tekee, ne kun ei normaaleita ihmisiä häiritse. Väärin suunnatut poimitaan pois katsastuksessa thats it.
Aina teitä naapurikyttiä riittää.
Nyt saan käyttää oikein luvan kanssa 240mm halkaisijoiltaan olevia valojani kelistä riippumatta,minua omat valoni eivät häiritse!
Kuten sinua edellinen kirjoittaja totesi, anna palaa vaan!
Oikein suunnatut ja asetusten mukaiset 240 mm halkaisijaltaan olevat sumuvalot ainoastaan häiritsevät sinua, niiden ilmanvastus nimittäin haittaa moposi kiihtyvyyttä lisääntyneen ilmanvastuksen vuoksi!
valojen ilmanvastuksen lisäksi niiden käyttö lisää polttoaineen kulutusta lisääntyneen sähköntuottamisen tarpeena. Eli älä käytä valojasi ellet tarvitse niitä.