Mitenhän on, kävi Hannalle miten vaan on nyt jo aika kuuluisa ja tuonut julki sitä että on lappeenrantalainen. Luulisi kaupungin jollakin tavalla muistavan.
Mites Hannan duunipaikka. Aika hyvää mainosta ja ilmaiseksi ovat saaneet...
Mites Hannan duunipaikka. Aika hyvää mainosta ja ilmaiseksi ovat saaneet...
Vastaukset 12
Vanhimmat
täs kaunpungissako varaa sellasii eihä näil reppanoilla oo varaa ees maksaa 2-4työntekijänpalkkaa et sais avoimet päiväkodit auki=(mut hyvin tuntuu rahat riittävän jäähallin kunnostukseen ja tekonurmi siinä valtakadulla on jäävuorenhuippu :(!!!!!!!!!
voisi muistaa hannaa purkamalla lappeenrannan uimahallin ja rakentamalla tilalle 75metriä korkean mikkitelineen.näin myös ammattikoululaiset voisivat ymmärtää että liiman haistelun ohella voisi laulaa ja iloita elämästä ennen kuin joutuu avioliittoon.sillä ammattikoulunkin jälkeen voi olla elämää.tosin mitään tutkittua aineistoa siitä ole.
Luultavasti ei muista, koska likka varmaan tulee saamaan aika mukavat tienestit vaikka ei idolsia voittaisikaan.
Onko kaupunki muuten muistanut jollain tapaa Maijasen Pavea?
On maijasen pauli
jaa a
http://www.rocktops.fi/artistit/maijanen/
Onko tää joku Eino gröhn tai vastaava? Kyllä mie Taipaleen Raijon tiedän. Oliko tää se ruusuja hopeamaljassa ukko??
kellot ja kalenterit!! 60-luku meni jo aikoja sitten. On nyt meinaa vuosi 2004!!
Kyllähän kaikki Maijasen Paven muistaa, tukeva ja erottamaton osa Suomen rokkihistoriaa.
Mutta kuka ihme on tuo Hanna??? Tai onhan niitä hannoja Lappeenrannassakin useita, mutta miksi pitäisi muistaa jotakuta erityisesti. Onko Hanna kuollut? Vai onko Hanna saavuttanut jotain erityistä, josta pitäisi onnitella? Yksi Hanna taidettiin valita vuoden urheilijaksi, mutta olikos se lappeenrantalainen?
eikä lehtiä tule....
No jos lehtiä on kukaan lukenut ja tv:tä katsonut niin milloinkohan viimeksi oli paavo kukalie mediassa niinsanotusti.
On telkkari ja tulee sekä hesari että etelä-saimaa. Tämän aamun lehdessä oli kuva Hanna Pakarisesta ja juttua jostain Idols telkkariohjelmasta. Noh, naama oli kyllä minulle outo ja ko ohjelmaa en ole ikinä katsonut. Ilmeisesti tästä henkilöstä on kuitenkin kysymys? Suoraan sanoen, en jaksanut edes lukea tuota lehtijuttua - ei kiinnostanut itse asiassa paskan vertaa.
Ehkäpä "formaatti" ei oikein passaa, ei ehkä ole tarpeeksi heviä näin vanhalle jätkälle... Eikä lälläri kiinnostanut penskanakaan.
Joo kovasti on Pave ollu tapetilla viimeaikoina joo. Ketä kiinnostaa karvaiset äijät ketä näpsäkät tytöt. Jokainen vanha rokkari lienee keskenkasvuinen piilohomo... joku sano en minä.
Kyllä kaupunki tyttöä muistaa ja palkitsee.
Linnoituksen vallit saa uuden muodon ja sinne tulee "Hannan-kummut"!