hajuhaitta häiritsee..

mua haittaa tosi paljo ku must tuntuu et ku mul on menkat ni kaikki muut haistaa... vaihdan siteen parin tunnin välein ja pesen alapään n. 3 kertaa päivässä. mut silti tuntuu et haisee. onks kellään neuvoja miten täst pääsis eroon?
61539
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Hoida pois hiivatulehduksesi. Suosittelen Diflucan-kapseleita, saa reseptillä. Terve kuukautisveri ei haise.

Äänestä
  • ku ei se oikee voi olla sitäkään ku se on just hoidettu eikä oo muitakaa hiivan oireita. sitäpaitsi mul on aina ollu tää ongelma... :(

    Äänestä

Mikset käytä tamponeja? Ei tule veri ulkopuolelle vaan pysyy siististi yhdessä "paketissa".

Äänestä

Minun kokemukseni mukaan jotkut siteet itsessään haisevat pahalle ja haju vain pahenee siteen kostuessa (oli se kosteus sitten hikeä, verta tai mitä tahansa). Vaihda merkkiä. Vuokkoset ei ainakaan haise yhtä pahalle kuin Allwaysit ja Libresset.

Äänestä
  • kiitti vinkeistä, kokeillaan sitte seuraaval kerral....

    Äänestä

pistä pöksyyn hajun syöjät niitä myyvät kenkä kaupat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nolo kirjoitti:

mua haittaa tosi paljo ku must tuntuu et ku mul on menkat ni kaikki muut haistaa... vaihdan siteen parin tunnin välein ja pesen alapään n. 3 kertaa päivässä. mut silti tuntuu et haisee. onks kellään neuvoja miten täst pääsis eroon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu