Mä haluaisin tietää mix poika jota RAKASTAN katsoo mua suoraa silmiin tunnella ja sen mä oon itekki huomannu, mutta sit ku näen sen vapaajalla se ei kovinkaan kiinnitä muhun huomiota. Se ruukaa olla vanhempien kamujen kanssa ku oman ikästen ja sillä on noussu kusi päähän, silti mä Rákastan sitä!!Mä oon yrittäny unohtaa sen mut se ei ole tullu onnistumaan. Ollaan me joskus jotain värkätty, mut ei se mitään todista.Hänen takia mä jaksan lähtee kouluun ja mä nautin jokaisista hetkistä sen kanssa mitä saan olla!!! Mä en haluais havitella turhia toiveita, joten toivon että te auttaisitte mua!!Mitä sen pojan päässä liikkuu??
Mitä se on??
Rakastunut!!
4408
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
vastaus riippuu siitä kuinka vanha olet?
että kyllä ne lähi- ja kaukoihastumiset kuuluvat siihen paljon puhuttuun nuoruuteen. Rakkaudesta voidaan kuitenkin puhua vasta kun kaksi ihmistä oppivat aivan oikeasti tuntemaan toisiaan, jossain muussa mielessä kuin "alaksä oleen mun kaa"-hengailumeiningillä.
Älkää ottako niin vakavasti. Vaikka onhan se niin että tuli itsekin silloin joskus murrosikäisenä otettua rakastumiset ja ihastumiset enemmän tai vähemmän vakavasti...että hyvähän se on minun nyt puhua, aikuisena!
Lohdutuksen sanat silti vain: kyllä te ehditte vielä kokea kaikenlaista, ei sen ensimmäisen seurustelukumppanin tarvitse vielä se elämän mies olla!
Onneksi en ole ikinä kokenut tuota "alatsä oleen mun kaa" juttua. Onhan joskus joku hairahtanut tullut kokeilemaan tuota kikkaa, mutta eipä ole oikein mennyt läpi. Jos siihen ei mitenkään noteeraa niin se menee ohi siltä ns. rakastuneeltakin.
En tiedä miksi minua ei ole koskaan kiinnostanut nämä "alatsä oleen mun kaa..." jutut. Oikeastaan tulee vain hieman hölmistynyt olo (että jaahas, mitäpä tähän nyt pitäisi sanoa.)
Olenkohan jotenkin epänormaali tai jotain? Tosin voi olla myös se että mä olen / näytän aivan 20 -vuotiaalta ja minulle on jopa sanottu niin - enemmän kuin kerran. Parta alkoi kasvamaan jo 13 -vuotiaana.
Sääli. Jotenkin tuntuu, että kasvoin teini ikäni liian nopeasti - vanhenin ennen kuin muut ehtivät perässä. Ehkäpä se johtuu myös siitä, että kaikki kaverini ovat minua n. 2-4 vuotta vanhempia.
No joo. Aivan sama - ehkä tai ainakin toivotaan, että sillä ei ole mitään merkitystä vaikka teinit / teinitytöt eivät jaksakkaan kiinnostaa.
PS. toivotan kaikille iloista kevättä.
Rakastua voi...mutta rakastaminen tulee ajan myötä, siihen oppii..kun on toisen kanssa...